Dinamo izgubio u Osijeku! Modri ostaju vodeći, no Osijek je stigao na samo tri boda manje

Nenad Bjelica nadmudrio je Zorana Mamića u njihovom prvom trenerskom dvoboju u HNL-u!

Osijek je u derbiju 12. kola HNL-a u Gradskom vrtu s 2:0 pobijedio Dinamo.

Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, iako su gosti iz Zagreba imali dvije sjajne prilike koje nisu iskoristili Gavranović i Jakić.

Osijek je zabio iz prvog udarca kojeg su uputili u okvir gola. Igrala se 55. minuta kada je Pilj sjajno pogodio u sam kut Livakovićevog gola za 1:0.

Do kraja utakmice u jednog od junaka Osijeka promentuo se Ivušić koji je sjajnim obranama zaustavljao pokušaje Ivanušeca i Ademija.

I onda u 90. minuti  strijelac je bio Žaper i time potvrdio pobjedu.

Dinamo ostaje vodeći s 26 bodova, no Osijek je stigao na samo minus tri.

Osijek – Dinamo 2:0

Tijek utakmice:

-90’+5 – Gotova je utakmica u Gradskom vrtu. Osijek je golovima Pilja i Žapera srušio Dinamo

-90′ – Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

-90′ – GOL! Osijek je potvrdio pobjedu! Žaper je dočekao ubačaj i kuta i zabio za 2:0.

-87′ – Osijek odolijeva napadima Dinama i blizu je tri boda kojima bi došao Plavima na samo minus tri.

-77′ – Ademi puca s desetak metara, ali još jednom je siguran golman Osijeka.

-74′ – Napada Dinamo, no Osijek sigurno odolijeva njihovim napadima.

-65′ – Prijeti Ivanušec s pet metara, no iz kuta vadi to Ivušić.

-59′ – Unio je gol dodatnu nervozu kod dinamovaca pa su u razmaku od dvije minute žute kartone dobili Jakić i Lauritsen.

-55′ – GOL! OSIJEK VODI! Mierez je primirio loptu za Pilja koji odličnim udarcem s desetak metara u sam kut ostavlja Livakovića bez šanse.

-50′ – Bohar je pao u šesnaestercu i tražio penal, no sudac Strukan samo pokazuje da se igra dalje.

-46′ – Krenulo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

-45′ – Gotovo je prvih 45 minuta u Gradskom vrtu. Nema golova, no mogao bi Dinamo žaliti zbog dvije sjajne prilike.

-41′ – Nevjerojatno što je sada promašio Jakić. Sjajnu mu je priliku pripremio Petković, no on sa šest metara puca visoko iznad gola.

-33′ – Velika šansa za Dinamo. Dobio je Gavranović loptu na pet metara i odlično pucao, no još bolje reagirao Ivušić.

-28′ – Zaprijetio je Oršić iz slobodnog udarca s 25 metara, ali puca pokraj gola.

-27′ – Pobjegao je Oršić suigraču iz reprezentacije Škoriću koji ga ruši i dobiva žuti karton.

-21′- Opet Osijek prijeti, ovog puta preko Žapera koji loše reagira u dobroj prilici.

-17′ – Puca sada Mierez, no nije to bilo opasno za Livakovića.

-15′ – Zaprijetio je Majstorović nakon kornera, ali odlazi to pokraj gola.

-6′ – Zaprijetio je Petković s 18 metara, no brani mu Ivušić.

-1′- Žestok početak. Theophile je srušio Miereza i opravdano dobio žuti karton.

– 1′- Počela u Gradskom vrtu.

– Utakmicu sudi Duje Strukan.

– Sastav Dinama: Livaković – Moharrami, Theophile, Lauritsen, Leovac – Jakić, Ademi, Ivanušec, Oršić – Gavranović, Petković

Sastav Osijeka: Ivušić – De Almeida, Škorić, Majstorović, Žaper – Pilj, Ndockyt, Vuković – Mierez, Bohar, Jurčević

– Uoči ove utakmice Dinamo ima šest bodova prednosti uoči drugog Osijeka (26-20).