Dinamo izvukao bod u Moskvi! Sjajni Livaković uspio sačuvati mrežu netaknutom

Zagrebački Dinamo gostovao je u Moskvi kod CSKA. Odigrali su 0:0 u utakmici Europske lige.

Prije toga ove dvije momčadi nisu igrale nikad međusobno u nekoj službenoj utakmici.

Dinamo je domaćine mogao šokirati već u 2. minuti kada je Oršić iza obrane CSKA loše primio sjajnu loptu Majera.

U 42. minuti milimetri su dijelili Vlašića od gola, ali udarac iskosa s lijeve strane odlazi pokraj gola. Dinamo je imao priliku i u 70. minuti kada je Joško Gvardiol snažno opalio s 20 metara, ali od bloka je to otišlo tik iznad gola.

U prvom poluvremenu ipak se vidjela dominacija CSKA.

Potpunu ofenzivu CSKA vidjeli smo u prvih 15 minuta nastavka kada je glavna figura na terenu bio Livaković koji zaustavlja udarce Vlašića, Maradišvilija i Čalova.

Svojim obranama Modre je ponovno ‘izvlačio’ Dominik Livaković.

Početni sastav CSKA: Akinfejev, Fernandes, Divejev, Magnusson, Zajnutdinov, Obljakov, Maradišvili, Ejuke, Vlašić, Kučaev, Čalov. Bistrović je ostao na klupi ruske momčadi.

Početni sastav Dinama: Livaković, Stojanović, Lauritsen, Perić, Gvardiol, Majer, Ademi, Franjić, Ivanušec, Oršić, Petković.

U prvom kolu Dinamo je kod kuće odigrao 0:0 s Feyernoordom, dok je CSKA 1:1 s Wolfsbergerom.