Dečki su malo ‘podivljali’: Nastao incident na utakmici Dinama, Petković protivnika hvatao za vrat

Dinamo Zagreb (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

Izgleda da utakmica Dinama s Mađarima i nije bila toliko prijateljska, iako se službeno tako zove.

Plavi su od 13 sati igrali utakmicu s MOL Fehervarom u Rovinju. Sudac Marin Vidulin iz Kanfanara imao je dosta posla u prvom poluvremenu u kojem je podijelio čak tri žuta kartona mađarskoj momčadi, što je krajnje atipično za jednu ovakvu ovakvu utakmicu.

Na samom kraju prvog dijela trener MOL-a Gábor Márton prigovarao je sucu Vidulinu zbog jednog starta u šesnaestercu Mađara tražeći penal, na što su se iz Dinama pobunili.

Nogometaši iz Mađarske verbalno su napali Brunu Petkovića i Petra Stojanovića, no sve je završilo bez fizičkog obračuna. Tenzije su se nastavile i u 68. minuti kada je Petković dobio žuti karton.

Tada je zgrabio stopera Attilu Fiolu za vrat i odgurnuo ga, piše 24sata. Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Dinamo.

Trener Plavih Zoran Mamić na teren je odlučio poslati ovih 11: Livaković – Moharrami, Theophile, Franjić. Gvardiol – Burton – Hajrović, Ivanušec, Ćuže, Oršić – Gavranović.

Dinamo nastavak sezone otvara 19. siječnja utakmicom protiv Rijeke u HNL-u.