DINAMO ZAVRŠIO PRIPREME, A VRATAR IMA NOVI KLUB: Čeka ga novi izazov, novo poglavlje u karijeri

Livaković, Josipović (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

Dinamov vratar Renato Josipović ima novi klub u kojem će se pokušati nametnuti. Nakon što je prošle sezone branio za slovenskog prvoligaša Bravo sada je postao novi čuvar mreže nogometnog kluba Široki Brijeg koji je član Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Kako su priopćili iz kluba s Pecare, Josipović je potpisao jednogodišnji ugovor. Ovoga 21-godišnjaka su predstavili kao jednoga od ponajboljih mladih europskih vratara. Renato Josipović je dijete HNK Šibenik, početne igračke korake napravio je na Šubićevcu, a njegov veliki vratarski talent sa 14 godina primijetili su skauti Dinama i odveli ga u Zagreb.

U Maksimiru je bio treći vratar seniorske momčadi i branio za Dinamo II. U potrazi za minutažom prošlu je sezonu proveo na posudbi u slovenskom prvoligašu Bravu.

Modri završili pripreme u Sloveniji

Inače, Dinamo je završio svoje pripreme u Sloveniji, a posljednjeg dana je odigrana utakmica protiv slovačkog Spartaka iz Trnave. Modri su gubili 3:0, ali konačni rezultat je na kraju bio 3:3 s golom Emrelija u 90. minuti za remi.

“Ova utakmica je došla na zadnji dan priprema, zaista se akumulirao umor, a to se vidjelo jer smo napravili previše individualnih tehničkih grešaka. Nismo se uspjeli dobrim dijelom utakmice spojiti da funkcioniramo kao momčad, a posljedica je bio taj negativni rezultat. Sve to ide u službu i na uštrb onoga što smo radili, za očekivati je bilo da momčad bude najumornija, ali veseli da smo se uspjeli vratiti.

Posebno me veseli da niti jedan igrač nije ispao iz stroja, svi su zdravi”, rekao je nakon utakmice trener zagrebačke momčadi Ante Čačić i dodao: “Ne radimo pripreme za ovakve utakmice. Uvijek je bolje pobjeđivati, ali ponekad nas pobjeda odvede u krivu ulicu. Mi nakon vraćanja u Zagreb u sljedeća dva mjeseca praktično više ne možemo spojiti niti jedan razvojni trening i učinili smo sve da napravimo dovoljnu zalihu za sve što nas čeka u sljedeća dva mjeseca.”