Dinamo slavio u derbiju 3-1 i pobjegao Rijeci na devet bodova

U derbiju 14. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Rijeku s 3-1 (1-1).

Rijeka je povela u ranoj fazi utakmice, već u 9. minuti, i to nakon loše reakcije Dinamove obrane. Acosty je zabio nakon odbijanca iz blizine. Glavni i pomoćni sudac dugo su vijećali je li bila riječ o zaleđu, no na kraju su priznali, čini se, regularan pogodak.

Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti preko More koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i s 15-ak metara zakucao loptu pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i “šakricama” zabio za 2-1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a strijelac Soudanijeva kalibra rutinski je pogodio za potvrdu pobjede.

Vodeći Dinamo sada ima 34 boda, čak devet više od druge Rijeke, a 10 od trećeg Hajduka i četvrtog Osijeka koji imaju po utakmicu manje.