DINAMO OSTAJE NA VRHU: Oršić opet glavni igrač, zabio za pobjedu

Dinamo je zadržao prednost pred Osijekom, Rijekom i Hajdukom na vrhu ljestvice u 1. HNL. Zagrebački Plavi su u 22. kolu u Puli s 2:1 bili bolji od Istre 1961, a odluka je pala u ranoj fazi drugog poluvremena.

Dinamo je došao do vodstva autogolom Facunda Caseresa u 30. minuti, dok je Istru razveselio gol Roberta Miškovića u sudačkoj nadoknadi na završetku prvog poluvremena.

Zagrebački Plavi su se ponovno veselili odlučujućim golom Mislava Oršića koji igra u odličnoj formi, potvrđujući da su na Maksimiru napravili pravu stvar nakon što je odbio ponudu engleskog Burnleyja za dovođenje hrvatskog reprezentativca. Oršić je u 55. minuti bio strijelac iz penala do kojeg je došlo nakon prekršaja Maura Perkovića nad Komnenom Andrićem u kaznenom prostoru.

Petković slavio penal – pa dobio kaznu

Dinamo je u 64. minuti ostao s igračem više na terenu zbog drugog žutog kartona Istrinog Caseresa, a sudac Zdenko Lovrić je u 78. minuti označio novi penal za Plave, no odluka nije ostala na snazi nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke.

Do dosuđenog penala došlo je zbog kontakta Joaa Silve i Brune Petkovića, a snimka je dovela do promjene odluke i žutog kartona za Petkovića zbog simuliranja.

Prednost ostala ista

Poslije 22. kola, Dinamo je zadržao tri boda prednosti pred Osijekom i Rijekom, uz utakmicu manje. Hajduk je na četvrtom mjestu s pet bodova zaostatka za zagrebačkim Plavima.