Dinamo na gostujućem terenu deklasirao Slaven Belupo

U prvoj utakmici 10. kola Prve HNL Dinamo je kao gost u Koprivnici deklasirao Slaven Belupo sa 4-1 (2-0).

Pogotke za Dinamo dali su Deni Jurić (23), Mislav Oršić (43), Bruno Petković (50) i Duje Čop (76), a počasni gol za domaće zabio je Alen Grgić (80).

Prvak je dominirao čitavim susretom, a s četiri pogotka u mreži Slaven Belupa Dinamo je uzvratio koprivničkoj momčadi za neočekivani poraz od 0-2 na početku sezone.

Prvi je pogodak u 23. minuti susreta zabio Jurić nakon prethodne kombinacije Mišića i Baturine.

U 43. minuti pao je najljepši zgoditak na susretu kada je Oršić nakon duploga pasa s Petkovićem volejom iz okreta s  15 metara pogodio za 2-0.

Na početku drugoga poluvremena Ivanušec je kroz sredinu terena gurnio loptu za Petkovića koji zabija svoj prvi zgoditak ove sezone.

Strijelac za Dinamo bio je i Čop, a poraz Slaven Belupa ublažio je Grić koji je s ruba kaznenog prostora bio precizan nakon lopte Zapate.

Nakon pobjede protiv Slaven Belupa Dinamo je prvi na ljestvici s dva boda više od Rijeke i Osijeka, a tri više od Hajduka. Slaven Belupo je pretpostaljednja momčad ispred Hrvatskog dragovoljca.