DINAMO KOD KUĆE UNIŠTIO SLAVEN: U drugom poluvremenu vratio vrh lige ispred Osijeka

Dinamo je u 23. kolu HNL-a kod kuće pobijedio Slaven Belupo 3:0. Zoran Mamić napravio je čak sedam promjena u odnosu na utakmicu protiv Krasnodara i to se osjetilo na igri hrvatskog prvaka u prvom poluvremenu.

Jedinu situaciju iz prvog dijela koju vrijedi izdvojiti je ona iz 36. minute kada je Lauritsen zabio na asistenciju Ivanušeca, no VAR je nakon više od dvije minute pregledavanja snimke procijenio kako se radilo o zaleđu.

Zamjene donijele pobjedu

Vidjevši lošu igru svoje ekipe, trener Zoran Mamić napravio je čak tri promjene u drugom poluvremenu. Kastrati je ušao umjesto Burtona, Gvardiol umjesto Čabraje, a Tolić umjesto Majera.

Dvije od tri spomenute zamjene donijele su pobjedu. Gvardiol je zabio u 61. minuti, a Tolić samo četiri minute kasnije. Do kraja utakmice Dinamo je zabio još jedan gol, pogodio je Gavranović u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je ovom pobjedom vratio vrh prvenstva ispred Osijeka. Ima isto bodova, ali bolju gol-razliku.