DINAMO JE I DALJE PRVI: Nakon ljute borbe utakmica u Gradskom vrtu završena je bez pobjednika

Osijek i Dinamo susreli su se u najzvučnijoj utakmici 30. kola hrvatskog prvenstva. Momčadi Nenada Bjelice i Damira Krznara borili su se za prvo mjesto, a utakmica u Gradskom vrtu završena je bez pobjednika. Bilo je 1:1, a takav rasplet ostavio je i jedne i druge u utrci za naslov prvaka na vrhu ljestvice.

Dinamo je i dalje prvi, ima dva boda od Osječana, a u rukama im je i utakmica manje koju će 5. svibnja igrati protiv Hajduka na Poljudu u zaostatku iz 22. kola.

Osijek – Dinamo

90’+3 – Igraju se četiri minute sudačke nadoknade. U trećoj je glavom probao Franjić, ali taj udarac otišao je u korner nakon što je pokušaj Dinamovog igrača dodirnuo nekoga u domaćoj obrani.

86′ – Oršić je sam ušao u kazneni prostor, probao je svladati Ivušića, ali golman Osječana bio je spreman.

75′ – Utakmica se otvorila, sada je ponovno opasan i Osijek – Jakić je izbio u korner koji centimetar ispred Miereza koji se već spremao poslati loptu u gol!

70′ – Dinamo ponovno prijeti! Jakić je pucao na kraju duge akcije, ali Škorić je blokom spasio Osječane!

64′ – Erceg se pokazao kao pravi potez Nenada Bjelice. Ušao je na početku drugog poluvremena i zabio je gol glavom nakon što ga je u 16-ercu pronašao Kleinheisler!

64′ – GOOOOLLL! Ante Erceg zabio je za Osijek, domaći su izjednačili na 1:1!

61′ – Prošlo je prvih 15 minuta drugog poluvremena. Dinamo je tražio penal zbog pada Majera u 16-ercu, Zebec nije reagirao, a nije bilo ni intervencije iz VAR prostorije s pozivom sucu da pogleda snimku.

53′ – Fantastična prilika za Osijek! Mierez je probao glavom poslije utrčavanja ispred Lauritsena, bilo je opasno, ali Livaković je obranio taj udarac vodećeg strijelca 1. HNL!

47′ – Šansa za Ivanušeca! Pucao je glavom u blizini gola, Ivušić je ‘skinuo’ taj pokušaj mladog dinamovca!

46′ – Ušli smo u drugo poluvrijeme u kojem će se domaći nadati preokretu. Bjelica je izveo novu izmjenu, Erceg je ušao umjesto Vukovića.

45’+3 – Završeno je prvo poluvrijeme koje je bilo jako zanimljivo.

38′ – Sjajan šut Kleinheislera! Pucao je izvan 16-erca na povratnu loptu, ali srećom za Livakovića i za Dinamo, jaki udarac otišao je pokraj gola!

38′ – Mierez i Bohar pokušali su slomiti obranu Dinama u kontri, ali Plavi su se snašli.

35′ – Nova šansa za Osijek! Bočkaj je bio u lijepoj prilici na lijevoj strani kaznenog prostora, ali nije dobro zahvatio loptu u padu i udarac je otišao pokraj gola!

33′ – Bjelica je morao obaviti prvu izmjenu. Umjesto ozlijeđenog Miloša ušao je Igor Silva.

30′ – Dinamo ima inicijativu i traži drugi gol, no Osječani se drže na minimalnom zaostatku.

23′ – Na polovici smo prvog poluvremena koje je za sada vrlo sadržajno.

16′ – Na drugoj strani zaprijetio je Osijek. Pucao je Bočkaj, imao je dosta prostora na lijevoj strani 16-erca, ali otišlo je pokraj gola.

15′ – Odluka je da nema penala! Nakon intervencije iz VAR prostorije, Zebec je pregledao snimku i odlučio da je Škorić u 16-ercu izbio loptu prije kontakta s Majerom.

15′ – Pregledava se snimka poslije dosuđenog penala za Dinamo. Mario Zebec odsvirao je penal zbog kontakta Mile Škorića i Lovre Majera.

9′ – Još jedna šansa pred golom Osijeka! Dinamo je dugo gradio akciju, lopta je na kraju stigla do Petkovića u kaznenom prostoru, a napadač Plavih pucao je kraj gola u situaciji koja je izgledala opasno za domaće.

6′ – Majer je bio precizan iz velike blizine na kraju akcije u gužvi u 16-ercu Osječana.

6′ – GOOOOLLL! Dinamo vodi, zabio je Lovro Majer!

4′ – Nova prijetnja Osječana! Ovog puta pucao je Bohar, bilo je opasno, ali Livaković je bio spreman za taj pokušaj domaćih.

4′ – Zaprijetio je i Osijek. Mierez je pucao izvana, Livaković je to obranio.

2′ – Dinamova prva prijetnja stigla je prije ulaska u treću minutu. Majer je pucao izvana, a Ivušić je bio siguran na golu Osječana.

1′ – Počela je utakmica u Gradskom vrtu!