DINAMO JAČI OD SLOVENACA: Sve je riješeno brzo, dvije minute slomile Ljubljančane

Dinamo je u ranoj fazi pripremnog razdoblja u Rovinju došao do pobjede u prvoj utakmici svojeg zagrijavanja za nastavak sezone. Zagrebački Plavi su s 2:0 bili bolji od ljubljanske Olimpije, a odluka je pala u razmaku od samo dvije minute u središnjoj fazi drugog poluvremena. Strijelci za momčad Željka Kopića bili su Luka Menalo (66′) i Deni Jurić (67′). Utakmicu je obilježio i prvi nastup Petra Bočkaja po dolasku iz Osijeka, što je ojačalo Dinamovu lijevu stranu uoči nastavka sezone.

Uskoro nove utakmice

Nakon slavlja protiv Olimpije, slijede još dva dvoboja sa slovenskim klubovima u Rovinju. U nedjelju će Dinamov protivnik biti Koper, a sljedeće srijede, 19. siječnja, na rasporedu je utakmica protiv Domžala.

U pobjedi nad Ljubljančanima susret je započelo ovih prvih 11 zagrebačkih Plavih: Zagorac – Theophile, Franjić, Dilaver – Špikić, Tomek, Baturina, Ivanušec, Bočkaj – Oršić, Dilaver.

Čop čeka transfer

Na pripremama u Rovinju nije Duje Čop, 31-godišnji napadač koji se proteklog ljeta vratio među zagrebačke Plave po odlasku iz belgijskog Standard Liegea. Čop bi karijeru trebao nastaviti u drugom klubu, a 24sata objavila su da je glavni kandidat za njegovo dovođenje južnokorejski Ulsan.