DINAMO DO NOVE POBJEDE: Uspješan nastavak priprema, zabilo i najveće pojačanje Plavih

Dinamo je u nastavku priprema u Rovinju došao do pobjede u svojoj drugoj utakmici zagrijavanja za nastavak sezone. Momčad Željka Kopića je s 4:2 bila bolja od Kopera, a strijelci su bili Marko Bulat (11′), Komnen Andrić (42′), Dario Špikić (59′) i Petar Bočkaj (90′).

Golom u završnici susreta, Bočkaj je prvi put bio strijelac nakon što je u Dinamo stigao kao najveće dosadašnje pojačanje u zimskom prijelaznom roku. Podsjetimo, Bočkaj je uoči Božića stigao iz Osijeka.

Strijelci za Koper bili su Lamin Colley (15′) i Jan Kubala (66′).

Druga pobjeda nad Slovencima

Dinamu je ovo bila druga pobjeda nad slovenskim prvoligaškim protivnikom na pripremama u Rovinju. Zagrebački Plavi su u prvom pripremnom susretu s 2:0 bili bolji od ljubljanske Olimpije, a nova utakmica imala je i posebno odavanje počasti Stjepanu Lamzi, prošlog tjedna preminuloj legendi kluba.

Dinamovi igrači su protiv Kopera bili u akciji s crnom vrpcom oko rukava, prisjećajući se legendarnog bivšeg veznjaka Plavih.

Sastav Dinama:

Prvo poluvrijeme: Zagorac – Theophile, Lauritsen, Franjić – Ristovski, Gojak, Bulat, Ivanušec, Menalo – Jurić, Andrić.

Drugo poluvrijeme: Livaković – Dilaver, Šutalo, Perić – Špikić, Ademi, Mišić, Tolić, Bočkaj – Petković, Oršić

U srijedu protiv Domžala

Dinamo u nastavku priprema u Rovinju ima zakazanu još jednu utakmicu protiv slovenskog prvoligaša. U srijedu će se sresti s Domžalama.

Prije nastavka prvenstva, zagrebački Plavi će u nedjelju na Maksimiru u još jednom pripremnom ogledu igrati protiv austrijskog Sturma iz Graza, a tjedan dana nakon toga, 30. siječnja, na maksimirskom stadionu će u 21. kolu 1. HNL gostovati Rijeka.