Dinamo ni uz sveopću dominaciju nije uspio slaviti protiv Hajduka: Bijeli iz Zagreba nose veliki bod

GOTOVO JE. DERBI UTAKMICA DINAMA I HAJDUKA U 16. KOLU PRVE HNL ZAVRŠILA JE 1-1

Dnamo je poveo u 11. nakon udarca s kuta, u skoku su bili Petković i Ardian Ismaili, a branič Hajduka je nesretno dodirnuo loptu glavom i pogodio vlastitu mrežu. U 25. minuti Ljubić brani opasni udarac Olma, a Ivanušec u 38. minuti puca pored vrata. U zadnjoj minuti prvog dijela Leovac je igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Bebek je svirao kazneni udarac za Hajduk. Mijo Caktaš je s “bijele-točke” poslao loptu pod gredu, pa se na odmor otišlo s rezultatom 1-1.

90+3′ Sva Dinamova nabacivanja lako hvata Hajdukov vratar Ljubić

90′ Sudac Bebek zbog prekida i navijačke piromanije produžio je utakmicu za čak šest minuta

86′ Dinamo je sve snage bacio na napad, ali Hajduk se zaista dobro brani

83′ Dilaver se mogao proslaviti, finu je šansu zapucao glavom…

80 Kalik je grubo oborio Petkovića a nije dobio žuti karton, Dinamov trener Bjelica je prigovorio pa je njemu Bjelica dodijelio žuti karton.

75′ Baklje, rakete i dimne kutije sa sjeverne tribine su na terenu, sudac Bebek  je prekinuo susret na dvije minute

74′ Dinamo se ne predaje, pokušava Olmo, brani Ljubić

72′ Dinamo kao da gubi na ritmu, nisu to više oni uraganski napadi kao u prvih 45 minuta

69′ Hajduk se pomalo otvara i sve više gleda prema Dinamovom kaznenom prostoru

65′ Bruni Petkoviću ukazivala se pomoć, vratio se u igru

61′ Ismaili opet grubo srušio Olma, mogao je dobiti drugi žuti karton, pa bi to bilo isključenje. Sudac Bebek se nije oglasio…

55′ Pokušavaju Oršić i Dilaver, Dinamo ima 11 kornera, Hajduk samo jedan

50′ Hajduk opasno živi, tuče Petković, pa potom i Oršić, vratar Ljubić odličan u procjenama

46′ Utakmica je nastavljena, nema izmjena ni kod jedne momčadi

45.+2. – Sudac je označio kraj prvog poluvremena

45.+1 – Hajduk je izjednačio na 1:1! Caktaš je zabio iz penala

45. – Penal je za Hajduk. Caktaš je šutirao sa 18 metara, a Leovac blokirao rukom

44. – Bašić je ubacio s desne strane prema Juriću koji je u skoku s Livakovićem napravio prekršaj na golmanu Dinama

38. -Zamalo 2:0! Ivanušec je ušao u kazneni prostor i šutirao sa sedam metara pored vrata Hajduka

36′ Hajduk igra tako slabo da Dinamo još nije napravio prekršaj

35′ Dinamo se trudi dodatnim pritiskom doći do drugog gola i rješiti utakmicu

30′ Hajduk izgleda izgubljeno, ne uspijeva zadržati loptu ni nekoliko sekundi

26′ Olmo sjajno tukao izvana, vratar Ljubić bio na razini

25′ Zbog grubog starta na Olmu žuti karton dobio Hajdukovac Ismaili, strijelac autogola

20′ Dinamovi napadi djeluju kud i kamo opasniji

17′ – Čolina je ubacio s lijeve strane, a na njegov centaršut su zakasnili Edouk i Caktaš. Loptu je u korner izbio Dilaver

16′ Hajduk se otvorio, počele su gužve ispred Dinamovog gola, ritam utakmice je dobar

12. – Dinamo je poveo sa 1:0! Kadzior je ubacio iz kornera, a Petković glavom pogodio za vodstvo

7′ Hajduk teško živi, Olmo i Oršić sjajno kombiniraju, Hajduk se samo brani

5. – Kadzior je ubacio iz kornera, a Dilaver glavom prebacio preko vrata Hajduka

4. – Ivanušec je ostavio petom za Olma na rubu šesnaesterca koji je šutirao prema vratima Hajduka, ali lopta se od obrane ‘bijelih’ odbila u korner

1. – Počela je utakmica

Prije početka utakmice održana minuta šutnje za vukovarske žrtve. Dinamo izašao na teren u dresovim a na kojem je stiliziran vukovarski toranj.

Za nešto manje od sat i pol na Maksimiru se igra najveći hrvatski derbi. Dinamo u utakmici 16. kola HNL-a dočekuje splitski Hajduk. Branitelj naslova u derbi ulazi sa četiri boda više i utakmicom manje splitskih bilih.

Očekuje se desetak tisuća navijača Dinama i oko tisuću i pol navijača Hajduka. Dinamo će utakmicu odigrati u dresovima sa siluetom vukovarskog Vodotornja i nakon utakmice će dresove dati na aukciju za prikupljanje pomoći malom Šimunu Stojanoviću.

Nenad Bjelica ne može računati na kapetana Arijana Ademija, a trener Damir Burić neće imati na raspolaganju  najmanje sedmoricu igrača.

DINAMO: Livaković – Šitum, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Kadzior, Olmo, Ivanušec, Oršić – Petković

HAJDUK: Ljubić – Bašić, Simić, Ismajli, Čolina – Jurić, Nejašmić, Kalik – Jradi, Eduok – Caktaš