DINAMO POKVARIO FEŠTU U PODRAVINI! Sjajni Menalo potopio Ferdinandovac, Plavi nisu dozvolili iznenađenje

Nogometaši Dinama igraju 1. kolo Hrvatskog nogometnog kupa. Gostuju u Podravini kod Ferdinanovca, lokalnog četvrtoligaša iz mjesta blizu Durđevca.

Nogometna groznica trese već nekoliko dana stanovnike Ferdinandovca naselja od 1700 žitelja, jer u Aleju kestena dolazi Dinamo. Nogomet im je način življenja, a na utakmice dolazi 400 ljudi.

Klub je raritetan po tome što ga na tribinama bodri više djevojaka i žena nego muškaraca.

Nakon prvog poluvremena Dinamo vodi s 2:1 pred 100 gledatelja na stadionu. Atmosferu ne može pokvariti niti loše vrijeme i tmurni oblaci koji su se nadvili nad mjesto. Dinamo je s dva gola Gojaka u 13. i Ivanušeca u 27. minuti poveo sigurno i mirno s 2:0, no onda je do kraja poluvremena, u 38 minuti domaćin zabio za 2:1. Strijelac je bio Križanović nakon kornera za erupcija oduševljenja među domaćim gledateljima i navijačima.

Dinamo je u ‘strahu’ od najava popularnog Čarlija da se kraj njega neće naigrati ostavio svog najboljeg igrača Brunu Petkovića na klupi.

No u drugom poluvemenu Dinamo je upao puno ozbiljnije i dodao gas zabivši do kraja šest golova za ukupnih 7:1! Zabijali su Andrić (56, 83) i Menalo (59, 67, 88). Posebno je inspiriran bio Mnealo koji je uz dva gola dodao i tri asistencije.

Kasnije će u ovoj fazi natjecanja igrati Dilj – Rijeka, Gaj Mače – Lokomotiva, Graničar Županja – Hajduk, Rudar Mursko Središće – Slaven Belupo, Crikvenica – Osijek, Rudar Labin – Inter Zaprešić, Polet – Istra 1961, Croatia Zmijavci – Šibenik, Oriolik – Split, Kurilovec – Vinogradar, GOŠK Dubrovnik 1919 – Zadar, Mladost Ždralovi – Zagreb, Sesvete – Gorica, Novigrad – Rudeš i Varaždin – Cibalia.