DEBAKL HRVATSKE U LIGI NACIJA Vatreni teško poraženi od Austrije u Gradskom vrtu

Hrvatska - Austrija (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

Vatreni su večeras u Osijeku susretom s Austrijom otvorili novo izdanje Lige nacija. Dalić je malo promiješao sastav, pa su tako u prvi sastav upali Ivušić i Pongračić umjesto Vide i Livakovića, a čast da nosi kapetansku vrpcu dobio je veznjak Chelseaja Mateo Kovačić. Prvo poluvrijeme pripalo je Hrvatskoj, ali terensku dominaciju Vatreni nisu uspjeli pretočiti u rezultatsku prednost.

Mario Pašalić se našao u dvije dobre prilike, koje su mu pripremili Brekalo i Brozović, ali veznjak Atalante nije najbolje reagirao. Kako to u nogometu obično biva, kazna je brzo stigla. U 41. minuti, Marko Arnautović je odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo Austriju u vodstvo, a s 1-0 rezultatom otišlo se na predah. U drugom poluvremenu gosti su podebljali vodstvo te su brzim pogocima Gregoritscha i Sabitzera zadali veliki udarac Dalićevoj momčadi.

Sljedeću utakmicu Vatreni igraju na Poljudu, 6. lipnja, a protivnik je najjači mogući, Francuska.