DAN DERBIJA Dinamo – Osijek 3:0 ‘Zagrebački plavi’ stigli korak do titule nakon velike pobjede, Livaja priredio show u Rijeci

Dinamo - Osijek (Foto: Goran Mehkek / CROPIX)

Dinamo je stigao na korak do 23. titule prvaka Hrvatske! Nakon što su Splićani u Jadranskom derbiju razbili Rijeku, Modri su bili pod velikim pritiskom, znajući da su im tri boda u derbiju protiv Osijeka neophodna.

Nakon što je to ostvareno, za potvrdu titule trebaju slaviti na gostovanju u Šibeniku za tjedan dana.

U prvom derbiju dana, Hajduk je fantastičnom igrom demonstrirao moć na Rujevici te je zasluženo slavio u prvom današnjem derbiju. U 3-0 pobjedi, strijelci su bili Marko Livaja i Dino Mikanović. Livaja je pogodio iz penala u 13. minuti i iz igre u 37., a Mikanović je zaključio utakmicu golom u 41. minuti. Posao Hajduku olakšao je napadač Rijeke Josip Drmić koji je zaradio isključenje u 56. minuti.

Petković briljirao

Dinamo je poveo u 34. minuti, nakon što je Bruno Petković dugom loptom našao Mislava Oršića, a rušitelj Tottenhama i West Hama je mirno završio posao. Na 2:0 je povisio Špikić, dok je za 3:0 pogodio Luka Menalo, na asistenciju sjajnog Petkovića.

Utakmicu na Maksimiru usmjerio je drugi žuti karton braniča Osijeka Cheberka, koji je put svlačionice krenuo na kraju prvog poluvremena.

Petko se ukazao kada je to bilo najpotrebnije.