Čorić magično preokrenuo meč te se plasirao u polufinale!

Najbolji hrvatski tenisač Borna Čorić plasirao se u polufinale turnira u Hertogenboschu gdje je sa 6:7, 6:3, 7:6 svladao Čileanca Cristiana Garina, 32. tenisača svijeta.

Nakon izjednačenog prvog seta, Garin je ipak uspio u tie breaku nadigrati Čorića. Tada se naš tenisač zagrijao te s lakoćom osvojio drugi set. U trećem setu drama. Garin je dva puta oduzeo servis našem tenisaču te je čak i servirao za pobjedu, međutim Čorić osvaja oba servisa te u tie breaku odnosi pobjedu sa rezultatom 8:6.

Ovo je bio prvi međusobni ogled Ćorića i Čileanca. U drugom kolu Ćorić čeka boljeg iz ogleda između Belgijanca Davida Goffina i Francuza Adriana Mannarina. S obojicom Ćorić ima negativan skor: sve mečeve koje je igrao protiv njih je izgubio.