Cibona u dramatičnom završetku pobijedila Zadar

U 4. kolu ABA lige Cibona je pobijedila Zadar rezultatom 78-82 i tako došla do prvih bodova u regionalnom natjecanju, piše Cibona.

Najbolji u redovima Vukova bio je Shane Gibson sa 22 poena, Marko Ramljak je dodao 11, a Filip Bundović 10.

Ivan Velić, trener Cibone:

Igrači su ušli u susret sa vjerom u sebe i samopouzdanjem da mogu dobiti meč. To se vidjelo od prve minute. Mislim da nismo trebali izgubiti prvo poluvrijeme jer smo imali kontrolu ritma i igre. Ulaskom Farra nismo iskapitalizirali njegov obrambeni problem i tu je Zadar na poluvrijeme otišao s vodstvom. Nismo padali s glavom. Napravili smo jedan dogovor u svlačionici za drugo poluvrijeme. Svaka čast dečkima, vjerovali su. Ova im je pobjeda trebala da na neki način mirnije uđemo u sezonu.

Dosta pogrešaka na obje strane?

To je sasvim normalno s obzirom na tu neku važnost utakmice. Meni je bitno da ekipa igra na svom maksimumu i tako gledam i kroz treninge i utakmice. Postoje i neke druge stvari koje se ne mogu vrednovati sa pobjedama i porazima, a to su dragocjene minute i za Vucića i za Bundovića, kojeg smatram mladim igračem jer nema iskustva, i pogotovo za Prkačina. To je ono što mene drži tu i za što sam svim srcem, da ti momci dobiju priliku.

Na što ste mislili u najavi utakmice kad ste rekli da imate informacije s treninga Zadra iz prve ruke?

Kad su ovakve utakmice ja volim malo ‘bocnuti’. Znam tko će reagirati a tko ne. Da vam budem iskren bila je šala u pitanju. Pošto je naša glasnogovornica Iva Zadranka, ona i ja se često zezamo na tu temu kad su ovakve utakmice- tko je Zadranin, tko nije, tko za koga navija. Tako smo se iz te šale dogovorili da to pustimo da vidimo kako će tko reagirati. Ja poštujem Zadrane, zadarsku publiku i igrače. Moji najveći uspjesi su bili sa zadarskim igračima, počevši od Špralje, Dijana, Vladovića, Morovića i meni je bitno što oni misle, a ovo su sve igrice koje mi treneri koristimo.

Vi ste isto dosta emotivno proslavili ovu pobjedu?

Svaku utakmicu doživljavam emotivno, pogotovo kad su velike utakmice u pitanju. Ovo večeras je bila velika utakmica i obožavam ih voditi. Najteže mi je voditi utakmice za koje znam da su unaprijed dobivene. Emotivno sam je doživio i jer živim ovaj posao i cijenim Zadar.

Je li to bilo kolegijalno prema Jusupu?

Cijenim Jusupa, bio sam mu pomoćni trener u Širokom Brijegu. Jako cijenim vas novinare jer uporno držite Zadar, uporno navijate i to je jako pozitivno od vas. I u najgorim trenucima vi uvijek tražite pozitivu i zato vam svaka čast.

Shane Gibson, igrač Cibone:

Bila je to teška borba. Ovo je igra koju smo morali pobijediti, prva pobjeda ABA-e pa sam vrlo uzbuđen zbog toga. Nadam se da ćemo još mečeva pobijediti. Volim atmosferu u ovoj dvorani i volim energiju suparničkog tima, definitivno daje motivacije. Svidjelo nam se to.

Danijel Jusup, trener Zadra:

Mislim da smo stvarno imali šanse da dobijemo utakmicu. Imali smo 8 razlike u zadnjoj četvrtini na domaćem terenu. Ne mogu se oteti dojmu da je ponestalo energije, igrači nisu imali tu svježinu da kreiraju i stvaraju prednost u napadu. Imamo mahom neiskusne igrače i ne mogu raditi prevelike rotacije. Klupa Cibone je malo kvalitetnija od naše pa mogu držati ritam i mijenjati. Pokušao sam u prve dvije četvrtine odmarati ove igrače da ih sačuvam za zadnju četvrtinu. Moramo raditi na energetskom dijelu ako mislimo pobjeđivati ovakve utakmice.