Cibona opet slavila s pola koša viška u Zadru!

Namučila se Cibona kod drugog zadarskog predstavnika u Jazinama. Očevidno je lijepo Ciboni bilo ovih dana doći u goste zadarskim košarkaškim klubovima. Ovaj put rezultat za nju je bio izuzetno povoljan, naime pobijeđen je Zadar, a samo 22 sata kasnije i mlađi brat Sonik Puntamike.

U utakmicama četvrtog kola prvenstva Hrvatske za košarkaše u subotu Zabok je kod kuće sa 97-71 (25-18, 30-14, 20-16, 22-23) pobijedio Alkar, a Cibona je u gostima sa 70-69 (21-16, 13-16, 6-16, 30-21) nadigrala Sonik Puntamiku.

Zabok je dominirao od početka i prednost je stekao u prve dvije četvrtine, a onda ju je čuvao do kraja. Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je sa 22 pogotka Antonio Črnjević, dok je Veljko Budimir dodao 21. Viktor Šarić je sa 20 koševa predvodio Alkar.

U drugoj utakmici Cibona je tijesno u Zadru sa 70-69 pobijedila Sonik Puntamiku. Gostujuća je momčad dobila prvu i zadnju četvrtinu što je odlučilo utakmicu. Najučinkovitiji kod Cibone bio je Roko Prkačin sa 12 koševa, a Mateo Drežnjak je dodao deset. Petar Marić i Ivan Vučić sa po 16 koševa svaki su bili najbolji u redovima Alkara.

Cibona je prva s tri pobjede i jednim porazom nakon četiri kola, Sonik Puntamika je četvrti sa dvije pobjede i dva poraza. Zabok je na šestom mjestu s istim omjerom pobjeda i poraza, dok je Alkar 11. sa četiri poraza.