Cibona i dalje neporažena u domaćem prvenstvu: Pobjeda i u Sinju protiv Alkara

Košarkaši Cibone su u petom kolu HT Premijer lige gostovali u Sinju kod Alkara i upisali svoju petu pobjedu u domaćoj ligi rezultatom 81-98.

U redovima Cibone čak je sedmorica igrača postigla dvocifreni broj poena. Najefikasniji među njima bio je Filip Bundović sa 21 poenom, Ivan Novačić je ubacio 14, po 12 su dodali Josip Bilinovac i Roko Prkačin, Shane Gibson 11, a Marko Ramljak i Mate Vucić po 10 poena.

“Nije nikad lako igrati dvije utakmice u dva dana, pogotovo kad je domaćin maksimalno “napaljen” i opušten. Čestitam na dobroj igri i atmosferi. Jako je lijepo igrati u ovakvoj atmosferi. Ušli smo u utakmici pomalo sa stavom “lako ćemo”, pa nam se to u prvom poluvremenu i obilo o glavu. U trećoj smo četvrtini pritisnuli onako kako možemo i stvorili prednost koju smo čuvali do kraja, izjavio je nakon utakmice trener “cibosa” Ivan Velić.

“Čestitao bi Alkaru na dobrom otporu. Kako je utakmica odmicala pokazali smo da smo kvalitetnija momčad i mirno smo priveli utakmicu kraju. Svaka čast na atmosferi, igrači su svojim zalaganjem zaslužili ovakvu potporu”, rekao je najbolji igrač utakmice Filip Bundović.

Nakon ovog uspješno odrađenog vikenda slijede dvije domaće utakmice. U četvrtak, 31. listopada u 20.00 sati Cibona dočekuje Šibenku u domaćem prvenstvu, a u nedjelju u 18.00 sati u okviru 5. kola ABA lige u goste im dolazi Crvena Zvezda MTS.