Cibona donijela pobjedu iz Poljske

Facebook/ KK Cibona

U posljednjoj četvrtini nedostajalo je koševa na obje strane.

U prvoj utakmici osmine finala FIBA Europe kupa Cibona je na gostujućem terenu pobijedila Stelmet Zielonu Goru s 81:69.

Vukovi su odlično otvorili prvo poluvrijeme, bili su dominantni i učinkoviti no domaćin se lagano budio. Do kraja prve polovice igra je bila dosta izjednačena iako su Cibosi većinu vremena imali kontrolu na igrom. Sulejmanović je ipak pri kraju druge četvrtine promašio tricu što su domaćini iskoristili i na odmor ostišli s košem prednosti.

Nakon odmor Vukovi se vraćaju još jači. Agresivna obrana, dobar šut iz vana, dovodi Cibose do prednosti od +13 na kraju treće četvrtine (54:67) što im je dalo dobar vjetar u leđa za zadnju četvrtinu.

Čudna igra u zadnjoj četvrtini, malo koševa uz dosta pogrešaka s obje strane. Domaćini su se pokušavali vratiti u igru, ali ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti Vukovima koji uz nekoliko ukradenih lopti, u završnici utakmice, učvršćuju svoju prednost i zasluženo dolaze do pobjede, stoji na njihovoj stranici.

U redovima Cibone najbolji su bili Slavica s 16 koševa i Sulejmanović koji je postigao 14, a svojom igrom su se istaknuli i Šakić i Žorić s 13 koševa te Bošnjak koji je postigao 11.

Trener Damir Mulaomerović jako je zadovoljan igrom svoje momčadi:

“Ovako umorni i s puta odigrali smo jednu vrhunsku utakmicu. Svaka čast momcima poslije svega onoga što je iza nas. Ovo nam je peta utakmica u deset dana. Odigrali smo utakmicu protiv jedne dobre ekipe, koja je sigurno vrlo kvalitetna s kvalitetnim pojedincima.”