ČERVAR NAJAVIO ODLAZAK: Nakon neugodnog udarca od Argentine i poraza Hrvatske, izbornik je strašno razočaran

Izbornik hrvatske muške rukometne reprezentacije Lino Červar najavio je odlazak s te dužnosti po završetku Svjetskog prvenstva nakon 19-23 poraza od Argentine u drugom krugu natjecanja kojim su praktički izgubljeni izgledi za prolazak u četvrtfinale.

“Nismo dobro igrali. Jako sam iznenađen, jer smo prethodne tri utakmice dobro odigrali. Preuzimam odgovornost i mislim da je bolje da umjesto mene dođe netko drugi. Svoj sam dio dao uz puno posvećenosti, strasti i angažmana u vođenju reprezentacije. Mislim da nije u redu da ostanem izbornik nakon što ekipa ovako loše odigra jednu ovako važnu utakmicu”, rekao je Červar za RTL televiziju.

Hrvatska je doživjela težak poraz i pretrpjela je neugodan udarac u borbi za četvrtfinale Svjetskog prvenstva za rukometaše u Egiptu. Argentina je u drugom kolu drugog kruga u Kairu slavila s 23:19, čime je udaljila naše reprezentativce od prolaska dalje.

Argentinci su nas ovom pobjedom prestigli na ljestvici. Sada su oni drugi i imaju bod više od Hrvatske uoči posljednjeg kola u kojem će Argentinci ići na Katar, dok naše reprezentativce čeka jako težak zadatak protiv Danske, aktualnog svjetskog prvaka.

Argentinci su na početku susreta nakon izgubljene lopte naših pobjegli u kontru, a zabio je Ignacio Pizarro. Bolja vijest je da su naši protivnici odmah dobili isključenje, dobio ga je Moscariello, no Argentina je zabila i s čovjekom manje, opet je strijelac bio Pizarro. Naš loš početak donio nam je i minus od 3:0 nakon samo tri minute.

Federico Pizarro je sa srednjeg vanjskog povisio na 4:0 za Argentinu. Lino Červar je već morao pozvati ‘time-out’, prvi put je ušao i crijevnom virozom iscpljeni Ivan Martinović, a Sebastian Simonet donio je Argentincima 5:0 u šestoj minuti.

Hrvatskoj ne ide ništa. Prošlo je već 10 minuta bez našeg gola, a glavobolje su pojačali neiskorišteni ‘zicer’ Zlatka Horvata s krila i izgubljena lopta dok je Marin Šego probao baciti u kontru. Napokon smo zabili tek poslije 10 i pol minuta igre, kada je Ivan Čupić s hrvatskim igračem više s desnog krila smanjio na 5:1.

Hrvatskoj bi moglo pomoći već treće isključenje Argentinaca na ovoj utakmici, a sredinom prvog poluvremena pomogao je i sedmerac iz kojeg je Čupić donio približavanje na 6:2. No, Federico Pizarro je s igračem manje povisio na 7:2, obrana je veliki problem.

Argentina ima problem s kriterijem crnogorskog sudačkog dvojca, dobili su i četvrto isključenje, a Čupić je svojim trećim golom približio Hrvatsku na 7:4. Marin Šipić pridružio se zabivši za smanjenje na 7:5, a Igor Karačić doveo nas je na samo gol minusa, 7:6.

Argentinci su na ulasku u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena ponovno došli do daha. S dva gola u nizu povisili su na 10:7, gurajući Hrvatsku u nove probleme, no nezaustavljivi Čupić odgovorio je zabivši dvaput zaredom u smanjenju na 10:9.

Hrvatska je odmah potom dobila i svoje prvo isključenje, a Argentinci su to iskoristili za povećanje na 11:9. Čupić je iz sedmerca ‘utrpao’ svoj novi gol, smanjio je na 11:10 u situaciji u kojoj su naši protivnici ponovno s čovjekom manje. Drugo isključenje zaradio je Martinez Cami, ali nažalost za našu reprezentaciju, ubrzo je isključen i Martinović. Nakon njegovog prekršaja, Fernandez je iz sedmerca zabio za 12:10.

Luka Šebetić zabio je za 12:12, u posljednjoj minuti prvog poluvremena napokon smo stigli i do izjednačenja. Poslije obrane Ivana Pešića, tih 12:12 ostalo je na poluvremenu. Mogli smo i do vodstva, ali nije prošao ‘cepelin’ za našu prednost.

Hrvatska rano u drugom poluvremenu napokon dolazi i do vodstva, imali smo 13:12, ali prednost nije trajala dugo. Argentinci su uzvratili sa svoja tri gola, a vodstvo im je s dva u nizu donio Baronetto koji je odveo naše protivnike do 15:13.

Sa svoja dva gola u ranoj fazi drugog poluvremena, Hrvatsku je povukao Marko Mamić, ali prednost je i dalje na argentinskoj strani.

Argentince je u 39. minuti uzdrmao crveni karton koji je dobio Carou Marcel zbog toga što je laktom dočekao Karačića u prodoru. Crnogorski suci odlučili su da je to vrijedno izravne teške kazne. Na drugoj strani, Hrvatsku drže obrane Pešića, ali sada je veliki problem napad. Argentina je iskoristila naše brojne muke na tom kraju terena, a Sebastian Simonet je u našoj igri bez golmana zabio u naša prazna vrata – za 17:15 za protivničku momčad.

Uoči posljednjih 15 minuta, Červar je pokušao probuditi našu momčad ‘time-outom’. No, stigao je novi problem. Čupić nije iskoristio sedmerac, čime je nastavljen veliki hrvatski zastoj, a Argentinci su to iskoristili povećavši na 18:15.

Lucas Moscariello je s crte zabio za 19:15 za Argentinu u 52 minuti, a još smo dobili i isključenje. Šarac je morao na klupu, no malu nadu nudi nam Domagoj Duvnjak koji je svojim prvim golom donio smanjenje na 19:16. Upisali smo se na semafor prvi put nakon čak 15 minuta ‘suše’.

No, Argentinci su ubrzo zabili u hrvatski prazan gol. Napravio je to golman Maciel koji je donio 20:16, što je kaznilo pokušaje sa stavljanjem čovjeka više u naš napad.

Nakon toga se dogodilo isto još dva puta. Červar i dalje pokušava s napadačem više igrajući bez golmana, Argentinci su to naplatili i došli su do 22:17 pet minuta do kraja, što se više nije moglo stići.