BRAVO CAREEEEE! Marin Čilić nokautirao Rubljova nakon pet setova i izborio polufinale Roland Garrosa!

Marin Čilić (Foto: Damir Krajac / CROPIX)

Marin Čilić je u polufinalu Roland Garrosa!!! Međugorac je ponovno ispisao hrvatsku tenisku povijest, nokautiravši sedmog nositelja Andreja Rubljova na pariškoj zemlji nakon pet setova, plasiravši se u još jedno polufinale Grand Slama.

Ruski tenisač je bolje otvorio meč te je sa 7-5 došao do prednosti u prvom setu. Međutim, Marin se trgnuo u sljedeća dva, koja je i osvojio (6-3, 6-4), tako stigavši na korak do poluzavršnice. Međutim, borbeni Rubljov nije odustajao te je sa 6-3 u četvrtom setu izborio posljednji, odlučujući set.

Nakon lavovske borbe i 13. igre u petom setu, Čilić je na kraju izišao kao pobjednik, slavivši 10-2 u tie-breaku.

Čilićev idući protivnik biti će pobjednik meča između Danca Holgera Runea i Norvežanina Caspera Ruuda.

Podsjetimo, Čilić je u svojoj karijeri nastupio u tri Grand Slam finala. Godine 2014. pobijedio je Nishikorija u finalu US Opena, a zatim je doživio dva vezana poraza od Švicarca Rogera Federera u finalima Wimbledona (2017.) i Australian Opena (2018.)