BOŽIĆNI DERBI: Crvena zvezda porazila je Cedevitu

KK Cedevita

Beograđani su i dalje ne pobijeđeni.

Crvena zvezda pobijedila je u 15. kolu ABA lige Cedevitu. Božićni derbi odigran je u Domu sportova, a konačan rezultat bio je 95:91.

Zagrepčani su dominirali prvom četvrtinom koju su dobili rezultatom 22:13, no već u drugoj četvrtini izgubili su devet lopti, a Zvezda je na odmor otišla s rezultatom 38:33.

U trećoj četvrtini Boatright je za Cedevitu zabio 18 poena, ali ipak nisu uspjeli prijeći u vodstvo. U posljednjih 10 sekundi rezultat je ponovo bi na strani Beograđana.

Cedevita se u 34. minuti opasno približila Zvezdi s rezultatom  72:74, ali gosti su nakon toga ostavrili fantastičan niz od 6-0.

Trica Johna Shurne u 36. minuti  dovela je Zagrepčane na 77:80, no istom mjerom je za Zvezdu odgovorio Simonović.

Boatright je u zadnjoj minuti s tricom poentirao za 88:91, a 13.4 sekundi prije kraja s drugom za 91:93, ali nažalost pobjeda je ostala nedostižna.

Za Cedevitu je najviše zabijao Boatright koji je upisao 30 poena i četiri skoka. John Shurna dodao je 16 poena i šest skokova uz šest trica, Miro Bilan zabio je 12 poena i upisao šest skokova, a Ra’Shad James zabio je 11 poena.

Zvezdu su predvodili Simonović s 27 poena te Ognjen Kuzmić s 20 poena i 10 skokova.

Zanimanje za derbi bilo je veliko i uz godišnje ulaznice prodano je više od 1000 ulaznica dio čijeg prihoda je humanitarno namijenjen Buba Baru u Vinkovcima.