ATALANTA ZASLUŽENO SLAVILA: Livaković Dinamo spasio težeg poraza

DINAMO JE PORAŽEN 0-2 U MILANU PROTIV ATALANTE. POSVE ZASLUŽENO. U UTAKMICI PUNOJ GREŠAKA DOMAĆA MOMČAD JE IMALA PREVIŠE ŠANSI I TO JE I ISKORISTILA.

90′ Igrači Dinama govorom tijela pokazuju da željno čekaju kraj utakmice

89′ Dinamo je napose slab bio u obrani, sam je pružao i na početku i predkraj utakmice bespotrebne prigode napadačima Atalante

85′ Atalanta je zaslužila pobjedu, čak i izraženiju, no od Dinama se zaista u ovoj imperativnoj utakmici očekivalo više

80′ Ne mijenja se situacija na terenu, Dinamo nemoćan, Atalanta napada jer želi neutralizirati negativnu gol razliku iz Zagreba, srećom Dinamo ima sjajnog Livakovića

75′ Dinamo spašava reprezentativni vratar Livaković, uostalom on je i najbolji pojedinac Bjeličine momčadi na ovoj utakmici, to sve kazuje

69′ Atalanta umalo zabila i treći gol, nakon sjajne akcije s Pašalićem – Iličić pogodio vratnicu

66′ Iz Manchestera loše vijesti stižu, Šahtar sad drži 1-1 protiv Cityja

63′ U rijetkom izletu Dinama pokušao je udarcem iz daljine Olmo, nie bio precizan

58′ Redaju se zgode za Atalantu, najrpije Muriel, pa Pašalić, sve to Livaković spašava…

54′ Dinamo se grčevito brani da ne primi i treći pogodak. O napadu Dinamovi nogometaši ne stignu ni razmišljati koliko je snažan pritisak Atalante

50′ Dinamo se nije snašao u ovoj utakmici, sad Atalanta opet napada, kao da traći osvetu za debakl u Zagrebu

47′ Nastavak utakmice tek je počeo, a propusna Dinamova obrana primila je i drugi pogodak, neometan je šutirao s vrha kaznenog prostora iskosa kapetan Gomes i pogodio. Nije dobro, 2-0 za Atalantu

45′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA. ATALANTA VODI 1-0 GOLOM MURIELA IZ JEDANAESTERCA U 27. MINUTI. DINAMO JE JAKO PUNO GRIJEŠIO, ALI JE I DVAPUT ZAPRIJETIO, UTAKMICA SE JOŠ MOŽE IZVUĆI.

44′ Neoprezna Dinamova obrana skoro si je zabila autogol, Ademi je nespretno vraćao jednu loptu Livakoviću a taj potez naš čuvar mreže nije očekivao. Lopta je izmigoljila pokraj gola u korner.

40′ Opasno pred Livakovićevim golom, opet je opasno prijetio Muriel, strijelac gola iz jedanaesterca

36 Kakva šteta, sjajan prodor Oršića, prevario je Hateobera, tukao izvanredno, ali je lopta udarila u vratnicu. Za ne vjerovati!

31′ Atalanta sad djeluje još razigranije, stalno napada, traži i drugi gol

27′ Jedanaesterac je suđen nakon prekršaja Perića, a prije toga mu je lošu loptu poslao Leovac, smotana reakcija Dinamove obrane kumovala je ovom jedanaestercu koji se ipak čini malo i prenapregnuto suđen.

27′ Atalanta vodi 1-0, gol je postignut iz sumnjivog jedanaesterca,  strijelac je bio Muriel

23′ Konačno i Dinamo prijeti, tuče Oršić ali ga je Palomino uspio blokirati.

20′ Velika šansa za Atalantu, Pašalić je bio sam ispred livakovića, uposlio ga je Gomez, srećom hravtski napadač u redovima Atalante nije najbolje reagirao.

18′ Dino Perić dobio je žuti karton, čini se posve bez razloga

15′ Dinamo kao da se malo oslobađa uraganskog pritiska Atalante

12′ Theophile-Catherine prvij e na utakmici dobio žuti karton, morati će se pripaziti.

8′ Atalanta ne prestaje s pritiskom, Dinamovi napadači teško dolaze do lopte…

5′ Oršić fino prošao i našao Stojanovića, moglo je to i bolje završiti.

3′ Atalanta opet prijeti, Dinamova obrana je na iskušenjima

2′ Domaćini su krenuli žestoko, odmah su organizirali prvi napad, srećom napadač Muriel nije stigao pravovremeno na loptu.

1′ Utakmica je počela, sretno našem Dinamu!

Nogometaši Dinama u 5. kolu skupine C Lige prvaka u Milanu od 21 sat igraju na San Siru protiv Atalante. Ulog za Modre je ogroman, u igri je europsko proljeće, možda i proljeće u Ligi prvaka.

Stigli su i sastavi momčadi za večerašnji susret, Mario Pašalić igrat će u prvih 11 domaćina.

ATALANTA: Gollini – Toloi, Kjaer, Palomino – Freuler, Hateboer, Gosens, De Roon – Pašalić – Gomez, Muriel

DINAMO: Livaković – Theophile, Dilaver, Perić – Stojanović, Olmo, Ademi, Ivanušec, Leovac – Petković, Oršić

Utakmicu Atalanta – Dinamo vodi Rus Sergej Karasev (40), s pomoćnicima Igorom Demeškom i Maksimom Gavrilinom, četvrti je Sergej Ivanov (35), VAR je Nijemac Bastian Dankert, a pomoćni VAR (AVAR) opet Rus, Vitalij Meškov.

Navijači Dinama popunili su sektor namijenjen gostujućim naivjačima. A igrači obje momčadi zagrijavaju se na sjajno priređenom terenu.

Našem Dinamu igra samo pobjeda, ukoliko želi ostati u konkurenciji za Ligu prvaka, a bod bi bio dobar u namjeri osvajanja trećeg mjesta i plasmana u Europskoj ligi. U prvoj utakmici, sjećamo se, doslovce je razmontirao talijansku momčad, pobijedivši sa čak 4-0. Da se razumijemo, i Atalanti odgovara samo pobjeda, stoga je za očekivati otvorenu i atraktivnu utakmicu.

Na ljestvici skupine C Lige prvaka vodi Manchester City sa 10 bodova, Dinamo i Šahtar imaju po pet bodova, dok je Atalanta na začelju s jednim bodom. U drugom susretu ove skupine Manchester City dočekuje Šahtar, a Dinamu bi, ponavljamo, i remi u Milanu osigurao proljeće u Europi.

U zadnjem kolu, 11. prosinca, Atalanta gostuje kod Šahtara, a Dinamo dočekuje Manchester City.