ADIOS HRVATSKA! Španjolci potopili ‘Barakude’ u polufinalu Svjetskog vaterpolskog prvenstva

Vaterpolo (Foto: Marko Todorov / CROPIX)

Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je od Španjolske 10-5 u polufinalu Svjetskog prvenstva koje se održava u Mađarskoj. Izabranici Ivice Tucka će se za broncu boriti protiv Grčke, dok Španjolci idu na megdan Italiji u velikom finalu.

Hrvatska je susret otvorila sjajno, igrala hrabro, a na vratima je ponovno bio raspoložen Popadić. Nakon prvih osam minuta, obje su momčadi postigle po tri pogotka. Ipak, u drugoj četvrtini dogodio se pad u igri naših reprezentativaca, koji nikako nisu uspjeli naći put do mreže španjolskog vratara. S druge strane, Španjolci su zabili dva te se s rezultatom 5-3 otišlo na poluvrijeme.

Španjolci su u nastavku održavali prednost, da bi u zadnjoj četvrtini otišli na nedostižnih 10-5, čime su Barakude ostale bez šanse za zlato.