1. EUROPSKE IGRE SU PRED NAMA: Za Hrvatsku nastupa 107 sportaša! (VIDEO)

screenshot/youtube

Po prvi put u povijesti Europa će održati svoje sportske igre i to baš u dalekom Bakuu za koji nismo sigurni po kojem čimbeniku pripada “Starom kontinentu”.

Bilo kako bilo ne sumnjamo da su se domaćini potrudili za besprijekornu organizaciju i uvjete u glavnom gradu Azerbajdžana, gdje će se od 12. do 28. lipnja, oko 6000 sportaša iz 50 zemalja natjecat će se u 26 sportova, a Hrvatska će na igre izaći sa 107 sportaša u 18 sportova.

Našu reprezentaciju predvode osvajačice olimpijskih odličja Snježana Pejčić i Lucija Zaninović. Pejčić je na OI u Pekingu 2008. osvojila broncu u disciplini 10 metara zračna puška, dok je Lucija Zaninović osvojila broncu u taekwondou na OI u Londonu 2012. godine.

Jedan je od začetnika ideje o europskim kontinentalnim igrama je i predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša koji je izrazito ponosan što se projekt nakon 6 godina realizirao.


“Ako se ostvari ono što predsjednik MOO-a Thomas Bach želi onda će svake kontinentalne igre biti buduće i kvalifikacijske za Olimpijske igre,” kazao je predsjednik HOO-a.

“Za nas je to prilika da naši sportaši i sportašice u jednom izvanrednom okruženju uz vrlo visok standard smještaja i borilišta pokažu ono u čemu su najbolji,” kazao je Mateša, dodavši: “Naravno, nadamo se medaljama i to s pravom. Jer kada pogledate što sve imamo u sportskom smislu i dostignuća naših sportaša i sportašica to je normalno očekivanje.”

Od ekipnih sportova Hrvatska će u Bakuu imati dvije selekcije – odbojkašice i mlade vaterpoliste.

POPIS HRVATSKIH SPORTAŠA:

Badminton: Zvonimir Đurkinjak, Katarina Galenić, Zvonimir Holbling, Staša Poznanović, Dorotea Sutara

Biciklizam, Mountain Bike: Andrea Kiršić, Filip Turk

Biciklizam, cestovni: Emanuel Kišerlovski, Bruno Maltar, Josip Rumac, Mia Radotić

Boks: Marko Čalić, Matteo Komadina, Marin Mindoljević, Stipan Prtenjača, Sanjin-Pol Vrgoč

Gimnastika: Ana Đerek, Dina Madir, Ana Poščić, Marijo Možnik

Hrvanje: Dominik Etlinger, Danijel Janečić, Ivan Lizatović, Božo Starčević, Neven Žugaj, Nenad Žugaj

Judo: Andreja Đaković, Zlatko Kumrić, Ivana Maranić, Tomislav Marijanović, Barbara Matić, Marijana Mišković

Kajak: Brigita Bakić, Antun Novaković

Karate: Monika Berulec, Danil Domdjoni, Vlatka Kiuk, Jelena Kovačević, Ana Lenard, Maša Martinović

Mačevanje: Marcela Dajčić, Bojan Jovanović

Odbojka: Jelena Alajbeg, Nikolina Božićević, Maja Burazer, Samanta Fabris, Vedrana Jakšetić, Nikolina Jelić, Dinka Kulić, Karla Klarić, Marija Prša, Tamara Sušić, Marija Ušić i Senna Ušić Jogunica.

Plivanje: Bruno Blašković, Borna Jukić, Kristian Komlenić, Igor Kostovski, Ante Lučev, Kristina Milentić, Nikola Miljenić, Nikola Obrovac, Matea Sumajstočić

Skokovi u vodu: Maja Borić, Hrvoje Brezovac, Juraj Melsa, Lorena Tomiek

Stolni tenis: Andrej Gačina, Tomislav Kolarek, Lea Rakovac, Tan Rui Wu, Tian Yuan

Streličarstvo: Matija Mihalić

Streljaštvo: Maša Berić, Bojan Đurković, Anton Glasnović, Josip Glasnović, Petar Gorša, Marija Marović, Snježana Pejčić, Tanja Perec, Vlatka Pervan, Željko Posavec, Saša Špirelja, Ivica Štritof

Taekwondo: Vedran Golec, Filip Grgić, Iva Radoš, Marina Sumić, Ana Zaninović, Lucija Zaninović

Triatlon: Matija Krivec, Matija Lukina, Sonja Škevin

Vaterpolo: Matias Biljak, Marko Blažić, Petar Bratim, Zvonimir Butić, Marin Dašić, Karlo Kreković, Ivan Krolo, Franko Lazić, Jacob Merčep, Lovro Paparić, Duje Pejković, Luka Podrug, Mateo Saftić

Komentari

loading...