Pogledajte program Međunarodnog dana animacije

43
Foto: Facebook

Dva dana animacije!

Projekcije domaćih recentnih animiranih filmova, razgovori s autorima, izložba, glazba iz filmova, radionice za djecu, glasovanje, druženje s animatorima. Pogledajte program Međunarodnog dana animacije:

17:30 NOVE NADE – projekcija hrvatskih animiranih filmova studenata i mladih iz 2018.

Projekcija osam filmova: tri studentska filma nastala su na Akademiji likovnih umjetnosti u Zagrebu, pet je filmova nezavisnih mladih autora, od kojih su dva nastala u samostalnoj produkciji.

Exodus – Martina Lexi Vizec, 2018., ALU / Ustanova Zagreb film, 5’58”
Scream – Petra Balekić, 2018., produkcija Lada Obradović i Petra Balekić, 9’20’’
Riba Ing. – Marina Krištofić – Marinksy, 2018., produkcija Marina Krištofić – Marinksy, 2’
Flimflam – Marko Belić, 2018., ALU/Ustanova Zagreb film, 8’
Paranoja paranoje – Katarina Jukić, 2018., ALU / Ustanova Zagreb film, 4’34’’
Pad Rima 
– Balázs Turai, 2018., Boddah / Adriatic Animation, 23’27”
Demonstracija briljantnosti u četiri čina – Lucija Mrzljak i Morten Tšinakov, 2018., Adriatic Animation / Eesti JoonisFlm, 15’03”

Trajanje projekcije je 68 minuta.
Nakon projekcije slijedi razgovor s autorima.


19:00 KONTEMPLACIJE – projekcija hrvatskih profesionalnih filmova iz 2017. i 2018.
Projekcija šest filmova renomiranih autora o kontemplativnim temama.

Samo plivanje – Darko Vidačković, 2017., Bonobostudio, 10’10’’
Perforacije – Slobodan Tomić, 2018., produkcija Slobodan Tomić, 9’28’’
Technement – Branko Farac, 2018., Ustanova Zagreb film, 11’50’’
Dokument Parakozmik – Vladislav Knežević, 2018., Ustanova Zagreb film / Kinoklub Zagreb, 19’
Prošlost raste – Dea Jagić, 2018., Ustanova Zagreb film, 8’15’’
Ispod kojeg li su kamena samo ispuzali – Daniel Šuljić, 2018., Kreativni sindikat / Ustanova Zagreb film, 5’27’’

Trajanje projekcije je 64 minute.
Nakon projekcije slijedi razgovor s autorima.


20:30 SUSRETI – projekcija hrvatskih profesionalnih filmova iz 2017. i 2018.
Sedam filmova renomiranih autora o međuljudskim odnosima.

Kako se kalio čelik – Igor Grubić, 2018., Kreativni sindikat, 11’40″
Umjetnik iz tamnice – Davor Međurečan, 2018., Kreativni sindikat / Ustanova Zagreb film, 8’23’’
Malleus Dei – Dino Krpan, 2018., Diedra, 14’04’’
Biciklisti – Veljko Popović, 2018., Lemonade3D / Krupni kadar, Bagan Films, 3D2D Animatori, 7’20”
Eutanazija – Joško Marušić, 2018., Ustanova Zagreb film, 5’
Dva na dva – Jelena Oroz, 2018., Bonobostudio, 8’
Jedan od mnogih – Petra Zlonoga, 2018., Bonobostudio, 5’25″

Trajanje projekcije je 60 minuta.
Nakon projekcije slijedi razgovor s autorima.

Na kraju će biti proglašen najbolji studentski film i najbolji profesionalni film iz ovogodišnjeg programa, a dodijelit će se i priznanje za životno djelo za poseban doprinos animaciji.
Najbolji studentski i najbolji profesionalni film bira stručni žiri: tajnica međunarodne asocijacije animiranog filma ASIFA Vesna Dovniković, autor animiranih filmova Božidar Trkulja i filmski kritičar Boško Picula.



Komentari