OBJAVLJEN POPIS NOMINIRANIH ZA OSCAR 2020.: ‘Joker’ sa čak 11 nominacija predvodi listu

Još nas malo dijeli do dodjele najprestižnije filmske nagrade, Oscar 2020. Dodjela prestižnih zlatnih kipića svake godine označava vrhunac sezone filmskih nagrada, a ove godine dodjela stiže nikada ranije – 9.veljače.

Danas pak je objavljen popis nominiranih koji ulaze u utrku za ovu prestižnu nagradu. Film ”Joker” ima 11 nominacija uključujući onu za najbolji film, a među onima koji su osvojili nešto više nominacija su i filmovi ”Once Upon a Time in Hollywood”, ”1917” i ”Parasite”.

Listu nominiranih pogledajte u nastavku.

Najbolji film: “Ford v Ferrari”, “The Irishman”, “Jojo Rabbit”, “Joker”, “Little Women”, “Marriage Story”, “1917”, “Once Upon a Time…in Hollywood”, “Parasite”

Najbolja glavna glumica: Cynthia Erivo – “Harriet”, Scarlett Johansson – “Marriage Story”, Saoirse Ronan – “Little Women”, Charlize Theron – “Bombshell”, Renee Zellweger – “Judy”


Najbolji glavni glumac: Antonio Banderas – “Pain and Glory”, Leonardo DiCaprio – “Once Upon a time…in Hollywood”, Adam Driver – “Marriage Story”, Joaquin Phoenix – “Joker”, Jonathan Pryce – “The Two Popes

Najbolji redatelj: “The Irishman” – Martin Scorsese, “Joker” – Todd Phillips, “1917” – Sam Mendes, “Once Upon a Time… in Hollywood” – Quentin Tarantino, “Parasite” – Bong Joon Ho

Najbolji sporedni glumac: Tom Hanks – “A Beaufitul Day Day in the Neighborhood”, Anthony Hopkins – “The Two Popes”, Al Pacino – “The Irishman”, Joe Pesci – “The Irishman”, Brad Pitt – “Once upon a time… in Hollywood

Najbolja sporedna glumica: Kathy Bates – “Richard Jewell”, Laura Dern – “Marriage Story”, Scarlett Johansson – “Jojo Rabbit”, Florence Pugh – “Little Women”, Margot Robbbie – “Bombshell”

Najbolja kostimografija: “The Irishman” – Sandy Powell i Christopher Peterson, “Jojo Rabbit” – Mayes C. Rubeo, “Joker” – Mark Bridges, “Little Women” – Jacqueline Durran, “Once upon a time… in Hollywood” – Arianne Phillips

Najbolje miksanje zvuka: “Ad Astra” – Gary Rydstorm, Tom Johnson i Mark Ulano, “Ford v Ferrari” – Paul Massey, David Giammarco i Steven A. Morrow, “Joker” – Tom Ozanich, Dean Zupancic i Tod Maitland, “1917” – Mark Taylor i Stuart Wilson, “Once upon a time… in Hollywood” – JMichael Minkler, Christian P. Minkler i Mark Ulano

Najbolja montaža zvuka: “Ford v Ferrari” – Donald Sylvester, “Joker” – Alan Robert Murray, “1917” – Oliver Tarney i Rachael Tate, “Once upon a time… in Hollywood” – Wylie Stateman, “Star Wars: The Rise of Skywalker” – Matthew Wood i David Acord

Najbolja originalna glazba: “Joker” – Hildur Guđnadottir, “Little Women” – Alexandre Desplat, “Marriage Story” – Randy Newman, “1917” – Thomas Newman, “Star Wars: The Rise od Skywalker” – John Williams

Najbolji animirani kratki film: “Dcera (Daughter)” – Daria Kashcheeva, “Hair Love” – Matthew C. Cherry i Karen Rupert Toliver, “Kitbull” – Rosana Sullivan i Kathryn Hendrickson, “Memorable” – Bruno Collet i Jean-Francois Le Corre, “Sister” – Siqi Song

Najbolji igrani kratki film: “Brotherhood” – Meryam Joobeur i Maria Garcia Turegon, “Nefta Football Club” – Yves Piat i Damien Megherbi, “The Neighbours’ Window” – Marshall Curry, “Saria” – Bryan Buckley i Matt Lefebre, “A Sister” – Delphine Girard

Najbolji dokumentarni film: “American Factory” – Steven Bognar, Julia Reichert i Jeff Reichert, “The Cave” – Feras Fayyad, Kirstine Barfod i Sigrid Dyekjaer, “The Edge of Democrary” – Petra Costa, Joanna Natasegara, Shane Boris i Tiago Pavan, “For Sama” – Waad Al-Kateab i Edward Watts, “Honeyland” – Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska i Atanas Georgiev

Najbolji kratki dokumentarni film: “In the Absence” – Yi Seung-Jun i Gary Byung-Seok Kam, “Learning to skateboard in a warzone (If you’re a girl) – Carol Dysinger i Elena Andriecheva, “Life overtakes me” – John Haptas i Kristine Samuelson, “St. Louis superman” – Smirti Mundhra i Sami Khan, “Walk run cha-cha” – Laura Mix i colette Sandstedt

Najbolji strani film: “Corpus Christi” – Poljska, “Honeyland” – Sjeverna Makedonija, “Les Miserables” – Francuska, “Pain and Glory” – Španjolska, “Parasite” – Južna Koreja

Najbolji vizualni efekti: “Avengers: Endgame” – Dan DeLeeuw, Russel Earl, Matt Aitken i Dan Sudick, “The Irishman” – Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepuvelda, Fauser i Staphanie Grabli, “The Lion King” – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones i Elliot Newman, “1917” – Guillaume Rocherson, Greg Butler i Dominic Tuohy, “Star Wars: The Rise of Skywalker” – Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach i Dominic Tuohy

Najbolja šminka i frizura: “Bombshell” – kazu Hiro, Anne Morgan i Vivian Baker, “Joker” – Nicki Ledermann i Kay Georgiou, “Judy” – Jeremy Woodhead, “Maleficent: Mistress of evil” – Paul Gooch, Arjen Tuiten i David White, “1917” – Naomi Donne, tristan Versluis i Rebecca Cole.

Komentari