Nedavno je Velikom Britanijom odjeknula prijelomna vijest da 96-godišnja kraljica Elizabeta neće doći na Konferenciju UN-a o klimatskim promjenama zbog zdravlja, a sad se društvenim mrežama proširile urnebesne fotografije na kojima vozi automobil punim gasom i ne osvrće se na fotografe.
U vrlo kratkom roku fotografije kraljice za volanom u Jaguru prikupile su simpatije Twitteraša te nasmijao mnoge koji su oduševljeno prokomentirali kraljičinu smijelost u starosnoj dobi.

“Pa ta žena je nevjerojatna, samo što je izašla iz bolnice već je za volanom”, “Čekaj, pa zar ona još uvijek vozi? Blizu je stote godine”, “Kraljica se ne predaje”, “Žena je pravi zmaj”, “Tako to radi prava čelnica monarhije”, samo su neki od komentara ispod videa gdje se vidi da vozi žurno s maramom na glavi.
Odmah su osvanule fotografije kraljice u mlađim danima za volanom, budući da su pojedinci zaboravili da je čelnica britanske monarhije jedina u zemlji koja nikada nije položila vozački ispit jer ju je titula oslobodila te dužnosti.
“Kada si kraljica države, ne trebaš ni vozački ispit polagati”, napisao je jedan korisnik Twittera.
“Ne čemu se čudite, ona to radi već 70 godina, napisao je još jedan Twitteraš pa dodao fotografiju kraljice na kojoj se primjeti da je vozilima upravljala još u mladosti.

Kraljica ne samo da može voziti u 96.oj godini života već kada je napunila 18 godina, davne 1944. godine, inzistirala je da se pridruži vojsci, gdje se školovala za vozača kamiona i mehaničara. Ona je i dalje jedina članica kraljevske obitelji koja je služila u vojsci.

Nema sumnje da se kraljice ne predaje bez obzira na godine te da joj se možemo samo diviti na hrabrosti.














