Mirjana Hrga oplela po kolegama: ‘Ne vjerujte u ono što niste vidjeli i doživjeli’

Mirjana Hrga (Foto: Goran Mehkek / CROPIX)

U organizaciji HND-a i Sindikata novinara Hrvatske u četvrtak je održana prosvjedna šetnja novinara u znak solidarnosti s ljudima i novinarima u Gazi. Traže da “Hrvatska stane na stranu istine i međunarodnog prava, podrži suspenziju Sporazuma o pridruživanju EU-a i Izraela, zatraži hitnu evakuaciju onih koji su u životnoj opasnosti i pridruži se pozivima na međunarodnu istragu sustavnog izgladnjivanja kao ratnog zločina”, a pisali su i premijeru.

Ovaj prosvjed komentirala je na svojim društvenim mrežama Mirjana Hrga, bivša novinarka koja je radila i za Al Jazeeru Balkans te izvještavala iz Gaze. Svoj je stav o sukobu između Palestinaca i Izraelaca iznijela još prošle godine. “Nemojte ni za koga navijati. Ne možete ni pretpostaviti koliko bi to bilo pogrešno. Molite za mir obiju strana, to je jedino ispravno”, napisala je tad.

Poznata po tome da dijeli razmišljanja i komentira aktualnosti, oglasila se nakon održanog prosvjeda. “Nemam pojma tko to maršira opet u Zagrebu (ili, gdje već u Hrvatskoj), ali gledam meni drage ljude (to će i ostati jer su dobri ljudi) kako se ne slažu s nekim ‘podrškama novinara kolegama novinarima’ u najtužnijem kutku svijeta”, započela je.

Facebook status Mirjane Hrge (Foto: Screenshot Faacebook)

‘Moj stav znaju svi’

“Neću ponavljati jer moj stav znaju svi. Bez zadrške sam ga odavno iznijela. Žalosti me kad vidim kako ljudi pristaju zauzeti stranu bez izravnih osobnih saznanja. Ne vjerujte u ono što niste vidjeli i doživjeli”, dodala je.

“Nemojte zauzimati olako strane. Bilo bi vam silno žao kada biste se suočili sa stvarnim razmjerima nesreće ali i podatkom: tko manipulira… Nije nužno o svemu imati stav. Ako ne možete pomoći, preskočite. Bar ne štetite. Jer ne zaboravite – čovjek je gospodar svoje riječi samo do trenutka dok je ne izgovori”, zaključila je.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zagreb.info (@zagreb.info)


Novinari prosvjedovali u znak solidarnosti s Gazom: ‘Glad se koristi kao oružje’