U srijedu navečer je održana prva epizoda nove sezone popularnog talk-showa “Ženska priča” u zagrebačkom klubu SAX!, a ovaj poseban događaj obilježila je proslava 12. rođendana emisije. Uvodno slavlje, prepuno emocija i smijeha, dodatno su obogatili zanimljivi gosti koji su podijelili svoje inspirativne priče o “Novim početcima”.
Voditeljica i spisateljica Marijana Perinić ugostila je pjevačicu i TV voditeljicu Renatu Končić Mineu, spisateljicu i stručnjakinju za samorazvoj Josipu Pavičić, frontmena grupe Vatra Ivana Dečaka te glumca i voditelja Igora Mešina. Pod vodstvom Perinić, gosti su kroz iskrene razgovore podijelili svoja iskustva o životnim prekretnicama, prilikama i promjenama koje su oblikovale njihove živote.
Spisateljica Josipa Pavičić podijelila je s publikom svoju dugogodišnju strast prema pisanju, ističući da je ta ljubav započela još u djetinjstvu. U svojoj posljednjoj knjizi ‘Ja, pa ja i opet ja!’, Pavičić se bavi temom narcisoidnosti, koja je privukla veliku pozornost čitatelja.

Tema: ‘Novi početci’
“Koliko mi je drago da knjiga pogađa temu, toliko me rastužuje činjenica o velikoj potražnji. Uskoro izlazi i treće izdanje, što pokazuje koliko je to veliki problem današnjice”, istaknula je autorica. Također je podijelila svoja razmišljanja o ljubavi i prioritetima u životu, naglašavajući da nakon četrdesete godine vanjski izgled prestaje biti ključan, a fokus se prebacuje na dublje vrijednosti.
Renata Končić Minea, pjevačica i TV voditeljica, podijelila je svoj životni moto i iskustva iz karijere koja će sljedeće godine obilježiti 30 godina. Iako vrijeme brzo prolazi, Minea ponosno ističe da još uvijek zadržava dječju razigranost u sebi, a posebno ju veseli kad na svojim koncertima vidi mlade ljude kako pjevaju njezine stare hitove. Na pitanje kako uspijeva održati mladolik izgled, otkrila je svoju tajnu.
“Naučila sam kroz život koračati s osmijehom na licu, to je jednostavno dio mene i vjerujem da se to vidi”. Također je otkrila svoj jednostavan moto kad je u pitanju ljubav. “Kad se zaljubim, to je ili potpuno ili nikako”, a naglasila je kako je važno slušati svoje srce. “Ako osjećaj iznutra kaže da nešto nije kako treba, treba ga poslušati”, kaže pjevačica i voditeljica.
‘Svaki dan – novi početak’
Poznati glumac i televizijski voditelj, Igor Mešin, otvoreno je progovorio o svom dugogodišnjem iskustvu u kazalištu, pred televizijskim kamerama, ali i o privatnom životu, posebice o svom uspješnom braku koji traje već 29 godina. Kako je sam rekao, “svaki dan – novi početak”, naglašavajući koliko je važno raditi na odnosu i neprestano ga obnavljati.
Govoreći o svojoj karijeri, Mešin je priznao da mu pripreme za uloge često traju dugo, jer je perfekcionist i uvijek teži usavršavanju. “Svakodnevno odustajem u svom poslu, ali se baš u tom trenutku dogodi nešto da ipak moram nastaviti dalje. Naprimjer, u 19:30 kad odustanem, onda se javi glas da je publika došla i da moramo na scenu pa ipak ne odustanem”, ispričao je Mešin u svom prepoznatljivom duhovitom stilu.
Istaknuo je da je publika njegov najveći pokretač te da mu njihova prisutnost na predstavi uvijek daje dodatnu energiju. S osmijehom se prisjetio i neizbježnih gafova na sceni, dodajući kako publika često ne primijeti kada glumci pogriješe, ali kolege na sceni uvijek prepoznaju takve situacije, što često vodi do spontanih i urnebesnih trenutaka.

‘Nije ti ovo toster!’
Ivan Dečak, frontmen grupe Vatra, otkrio je kako inspiraciju ne čeka, već redovito radi na pisanju pjesama. “U 25 godina karijere, možda sam samo tri puta napisao pjesmu u trenutku inspiracije”, podijelio je Dečak, dodavši kako se svakodnevno pridržava radnog rasporeda kojeg si je sam zadao.
Publiku je nasmijao prisjećajući se smiješnih trenutaka sa snimanja emisija, poput situacije kada je Jacques Houdek pretjerao s udaranjem po gljivi, na što mu je Dečak spontano dobacio. “Nije ti ovo toster!”. Kanije je kazao kako ne zna što ga je točno navelo da mu baš to kaže. Nadalje je priznao kako mu kuhanje nije jača strana, ali čišćenje mu predstavlja poseban način opuštanja.
Kao i uvijek, sav prihod od ulaznica doniran je Hrvatskom forumu za borbu protiv raka dojke, Europa Donna Hrvatska, čime je emisija “Ženska priča” nastavila svoju dugogodišnju humanitarnu tradiciju.
Poznato lice s malih ekrana o ‘mukama’ kroz koje prolazi: ‘Osjećam velike promjene’













