Idilične zimske scene u Zagrebu: Pogledajte kako izgleda prvi ovogodišnji snijeg u gradu

Foto: Lucija Ocko / CROPIX

Prvi ovogodišnji snijeg je jutros nakratko zabijelio Zagreb, ali se zadržao samo u podsljemenskim naseljima.

Za pravo uživanje u zimskim radostima treba otići na Sljeme gdje je visina snježnog pokrivača 17 centimetara. Prve pahulje izazvale su oduševljenje kod Zagrepčana, posebno među najmlađima.

Tako su fotografije prikazale “bijeli Zagreb grad” i svu njegovu čaroliju u zimskom ruhu. Sa snijegom se vratio i zaboravljeni ugođaj pravih zagrebačkih zima.

Novi snijeg se očekuje već sljedećeg tjedna

Građani su uzbuđeni jer nakon dugih godina kad je prosinac podsjećao na kasnu jesen i bio previše topao, mnogi se potiho nadaju pravom bijelom Božiću u Zagrebu.

Posebno dojmljive su scene na zagrebačkim Šestinama gdje je povijesna šestinska crkva zablistala pod svježim bijelim pokrivačem, što možete pogledati OVDJE.

Podsjetimo, snijeg bi, prema sadašnjim prognostičkim modelima DHMZ-a, trebao sljedećeg tjedna zabijeliti grad, pa se očekuje da će se stvoriti novi snježni pokrivač.