‘Gospodin Savršeni’ o prvim tjednima sa sinom: ‘Znao sam da nije jednostavno, ali ovo’

Mijo Matić (Foto: Instagram)

Početkom ovog mjeseca, točnije 2. srpnja, najpoželjniji neženja druge sezone RTL-ova showa “Gospodin Savršeni”, Mijo Matić postao je tata.

Njegova supruga Ariana na svijet je donijela sinčića kojemu su nadjenuli ime Leo, a Mijo je, kako je i ranije najavio, bio prisutan na porođaju i prerezao je pupčanu vrpcu.

Maleni je bez sumnje unio neopisivu sreću i radost u njihov dom, a Matić zadnjih tjedana redovno izvještava pratitelje o sinčićevom razvoju, ali i izazovima s kojima se susreću kao novopečeni roditelji.

Mijo Matić o prvim tjednima sa sinom (Foto: Instagram)

“Znao sam da nije jednostavno”

Tako je sada iskreno priznao kako život s novorođenčetom, koliko god bio prekrasan, ujedno nije niti malo jednostavan kako se nerijetko prikazuje na društvenim mrežama.

“Mislim si kako je u ovoj ranoj fazi s novorođenčetom stvarno teško posvetiti se fitnesu ili profesionalnom sportu, osim ako nemaš ozbiljan baka – servis. Znao sam da nije jednostavno, ali ovo je potpuno nova razina.

Zato je važno da mlađe generacije što ranije usvoje zdrave navike i dobro upoznaju svoje tijelo. To kasnije puno znači jer se lakše nosiš s ovakvim izazovima”, započeo je Mijo u sklopu Instagram storyja.

‘Gospodin savršeni’ objavio predivnu vijest: Čestitke ne prestaju pristizati

“Dijete te treba”

“I zapamti: kad vidiš da netko u ovom periodu pokazuje super formu i govori ‘sve se može’, znaj da je iza toga sigurno netko podbočio leđa ili kako bi se reklo, preko tuđih leđa je odrađen drugi dio koji zahtjeva puno više pažnje nego mišići i pitanje je života. Realnost su: baka, muž, žena, teta… ili dobra plaća koja sve to omogućuje.


Na kraju, ova faza nije vrijeme za ‘dovođenje u formu’, to bi bilo sebično. Dijete te treba, još ne zna regulirati svoj mali sustav i ti si taj/ta koji je mora umiriti. Najvažnije je biti prisutan.

Sad je realno samo održavanje onoga što si prije stekao. A kad ova faza prođe, povratak u formu je lakši jer si već postavio temelje i u tome ti je sva caka”, zaključio je.