Zbog sumnje na počinjenje koruptivnih kaznenih djela, u velikoj akciji USKOK-a i PNUSKOK-a uhićen je glavni državni inspektor Andrija Mikulić. Uz njega su se pod istragom našli i njegov kum Dragan Krasić te još najmanje dvije osobe povezane s tim slučajem.
Na vijest o uhićenju među prvima je reagirala novinarka Danka Derifaj, koja je na društvenim mrežama podsjetila na vlastita iskustva s Mikulićem te se pritom dotaknula i pjevača Marka Perkovića Thompsona. Istaknula je da ju je Mikulić prije nekoliko mjeseci tužio, jer se usudila napraviti seriju priloga o problematičnom radu Državnog inspektorata.
Derifaj je opisala i trenutak kada je njenoj redakciji stigao šokantan email, koji je, kako tvrdi, dodatno potvrdio koliko su duboki problemi unutar institucije. Naglasila je da je Mikulić tužbu pokrenuo koristeći resurse Inspektorata, što je izazvalo dodatne upite o načinu na koji se službena tijela koriste u osobne svrhe.

‘Vjera u novinarstvo’
“Tada je stigao email uredništvu na stranici i pol kakvo sam ja neprofesionalno zlo od novinarke”, navodi novinarka. “Po svemu sudeći Mikulić je sada tamo gdje mu je mjesto, a moje uredništvo i kolege ne daju da na moj rad pljune tko se sjeti”, smatra Derifaj i poziva sve da gledaju emisiju Provjereno bombastičnom najavom.
“Zato gledajte Provjereno večeras, jest u 23:35, ali vrijedi. Imamo priču o ilegalnim objektima Marka Perkovića Thompsona u Čavoglavama. Imamo priču o domoljubu koji gradi, ali nema niti jedan akt o prostornom uređenju koji propisuju zakoni Republike Hrvatske”, piše Derifaj i zaključuje: “Ima tako dana kad mi se vrati vjera i motivacija i novinarstvo opet ima smisla. Danas je takav dan.”
“Marko Perković Thompson u rodnim mu Čavoglavama, ima dva ilegalna objekta. Tri ovlaštena sudska vještaka za građevinu i arhitekturu, kao i nadležni Odjel za prostorno uređenje i graditeljstvo Šibensko – kninske županije, reporterki Provjerenog višestruko su potvrdili kako su objekti izgrađeni bez ijednog zakonom propisanog akta za građenje u Republici Hrvatskoj”, navodi Dnevnik te ističe kako je upit oko spomenute gradnje poslan i Marku Perkoviću.













