U zagrebačkom Vintage Industrial Baru svoj novi album uskoro će predstaviti kultni otočki bend Šo!Mazgoon. Predstavljanje je rezervirano za srijedu, 4. prosinca kada će se Šo!Mazgoonu pridružiti i brojni gosti.
Iz benda najavljuju da će posjetitelji tijekom koncerta moći uživati u novim pjesmama, ali i u starijim, kultnim hitovima. Inače, Šo!Mazgoon je nakon duge diskografske stanke ovog ljeta objavio singl ‘Maške’, što je bio uvod u objavljivanje novog albuma ‘Albuna’ na kojem se nalazi 14 novih pjesama.
Sve tekstove i glazbu s novog albuma napisao je Žan Jakopač, a aranžirali su Šo!Mazguni. Album je snimio Jakopač, a produkciju, miks i mastering potpisuje Bojan Kotzmuth. Za dizajn albuma zaslužan je grafičar Boris Kuk koji je ujedno i osnivač te polovica autorskog tandema ‘Božesačuvaj’.

Stvoreno u domaćoj atmosferi
“U domaćoj atmosferi stvoren je uradak namijenjen plesanju i slušanju u vrijeme ‘kalade’ pa do svitanja, a pogodan za ljetne, kao i za zimske ‘štajune’. ‘Albun’ je inače obavezni ‘survive kit’ za terase, automobile i kurijere raznih vrsta”, poručio je Žan Jakopač.
Inače, bend Šo!Mazgoon poznat je kao začetnik otočkog vala koji iza sebe ima četiri studijska albuma i brojne kompilacije, te jedan studijski album pod umjetničkim imenom Žan i Mazguni.
Na hrvatskoj glazbenoj sceni Šo!Mazgoon je ostavio traga, a glazbeni kritičari pohvalili su njihov novi album. Ulaznice za koncert u Vintage Industrial Baru 4. prosinca mogu se nabaviti u Dirty Old Shopu i Grif baru te online po cijeni od 13 ili 16 eura.
U ZKM-u uskoro premijera mjuzikla ‘U koga se uvrglo ovo dijete’












