Jedna poruka, ispisana na fasadi zgrade u Španskom, uzburkala je duhove Zagrepčana.
Našim ulicama koračaju prikriveni filozofi i pjesnici. Njihove misli upoznajemo tek krajičkom oka, ukoliko malo pažljivije promotrimo zagrebačke fasade. Susrećemo tako različite mudrolije, ispisane rečenice koje šalju snažne poruke – zastani i zamisli se.
Jedna takva poruka, ispisana na fasadi zgrade u Španskom, uzburkala je duhove Zagrepčana i postavila pitanje – je li mudrim mislima mjesto na fasadama?
“I super su novci, ali ja sam bogat čovjek zbog tebe.” napisao je ovaj pjesnik.

Njegovo umjetničko izražavanje nije se svima svidjelo, pa dok su jedni oduševljeni porukom, drugi smatraju da je sms bolje rješenje od fasade.
“Mogao joj je poslati sms a ne uništavati tuđe vlasništvo. Zagreb nam je ko čitanka za prvi razred, gdje osvane preskupa nova fasada eto debila koji će ju uništiti.” prokomentirala je Maja u Facebook grupi “Zakaj volim Zagreb”.
Davorko je pak upitao ženski rod odobravaju li ovakvo ponašanje i je li im ovaj način izražavanja simpatičan. Kako navodi, u pitanju je nedostatak manira i hrabrosti da se dotičnoj djevojci ljubav izrazi u lice.
“Gdje su nestali pravi muškarci koji imaju manire da ovo kažu djevojci u lice s cvijetom u ruci a ne ostavljajući poruku na fasadi. Pitanje za ženski rod: Da li odobravate ovakvo ponašanje i da li vam je ovo “simpa”?” pita Davorko.
Manji dio građana ipak razumije neshvaćenog pjesnika te odobrava mudre misli i ljubavne poruke. Pa bile one izrečene i na fasadama.
“Nije u pitanju izjava ljubavi djevojci. U pitanju je poruka ljudima koji jure za novcem, umjesto da na tren zastanu i shvate da se bogatstvo krije u voljenoj osobi.” kaže Nina.
I dok jedni ne vide svrhu ovakvih poruka, druge ne brinu krečenje, novci i fasade. Bitno im je da građane dotakne koja misao iz ovakvih natpisa.
“Nije sve u novcima, najbogatiji si kad imaš nekoga.” zaključila je Jasna.
Kaj vi velite? Opravdavaju li mudre misli upućene svijetu ponovno krečenje fasada?













