Zagrepčanka od sugrađana uzela skoro 3000 eura, priču ponovila pet puta: Svima rekla istu stvar

Policija na Črnomercu, ilustracija (Foto: Ranko Suvar / CROPIX)

Policija sumnja da je 42-godišnjakinja na lukav način varala građane na nekoliko mjesta u Zagrebu kako bi od njih iskamčila novac. Policija navodi da je “operirala” od 1. veljače 2023. do 17. srpnja ove godine te da je prevarila šest građana starije dobi.

“Sumnja se da je osumnjičena prilazila oštećenima na ulici u jutarnjim satima i predstavljala se kao susjeda odnosno lažnim prikazivanjem činjenica dovodila ih u zabludu da sebi pribavi protupravnu imovinsku korist, a oštećene ‘umirivala’ da će im isti dan u popodnevnim satima vratiti posuđeni novac”, napisali su iz policije.

Policija sumnja da je 1. veljače 2023. godine u Ilici prišla 82-godišnjoj gospođi i predstavila se kao kćer poznanika. Rekla je da će joj zbog neplaćenih računa iskopčati struju i uspjela ju je nagovoriti da joj da 200 eura.

Policija na Črnomercu, ilustracija (Foto: Ranko Suvar / CROPIX)

Oštetila je građane za 2850 eura

Nadalje, policija sumnja da je na sličan način 2. kolovoza 2023. ispred bolnice, na Vinogradskoj cesti, prišla 77-godišnjaku, također predstavljajući se kao susjeda i s istom pričom zatražila da joj posudi novac. Zajedno su otišli do bankomata gdje je oštećeni u dva navrata podigao novac u ukupnom iznosu od 500 eura i predao ih osumnjičenoj.

Žena iz Čazme (73) zbog ove poruke ostala bez 80.000 eura: ‘Ne nasjedajte’

Policija navodi da je tu prevaru ponovila na istom mjestu i 11. listopada 2023. godine, a zatim s razmakom od nekoliko mjeseci i od drugih starijih građana na nekoliko lokacija tako iskamčila novac u iznosima od 350 do 650 eura.

Ukupno je građane ovako prevarila za iznos od oko 2850 eura. “Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja protiv osumnjičene, Općinskom kaznenom državnom odvjetništvu u Zagrebu dostavljeno je posebno izvješće”, prenose iz PU zagrebačke.