U nedjelju navečer je policija oko 19:30 u jednom turističkom objektu na području Rovinja privela 55-godišnjaka grčke nacionalnosti. Kako policija navodi mobitelom je snimao golu djecu.
Primijetio ga je jedan zaštitar koji je brzo reagirao i zadržao ga do dolaska policije, koja mu je pregledala mobitel i odvela u pritvor.
“Policija je obavila pretragu mobitela i vozila koje osumnjičeni koristi i pronašla materijal inkriminirajućeg sadržaja. Muškarac je 12. kolovoza u večernjim satima uz kaznenu prijavu predan u pritvorsku jedinicu PU istarske, a osumnjičen je za kazneno djelo iskorištavanja djece za pornografiju”, priopćila je PU istarska.

Sličan slučaj u Trogiru
Ovo nije prvi ovakav slučaj u kolovozu. Prije nekoliko dana policajci u Trogiru su uhitili 24-godišnjaka koji je u kampu snimao dvije djevojčice dok su se tuširale.
Kupao se u plićaku s djecom pa doživio šok: ‘Otkinuli su mi komadić kože’
“Mladić je uhićen i po dovršenom kriminalističkom istraživanju je protiv njega podnesena kaznena prijava za kazneno djelo iskorištavanja djece za pornografiju te je predan pritvorskom nadzorniku”, rekla je Željka Radošević iz splitske policije.
Za iskorištavanje djece za pornografiju zakon predviđa zatvorsku kaznu od jedne do deset godina, ili čak 12 godina ako je nedjelo počinjeno silom, prijetnjom li obmanom.














