‘TO JE MOJE, TO SAM JA KUPIO’ Pijani muškarac divljao po stanu, ženi istrgnuo sušilo za kosu, a potom napao i djevojčicu

Ilustracija (Foto: unsplash)

Kako bismo ukazali na učestale probleme u našem društvu, ali i upozorili na recidiviste, kao i ponekad preblage kazne koje im se dodjeljuju, redovno ćemo objavljivati slučajeve koji su završili na hrvatskim sudovima.

U namjeri da živimo u uređenijem i sigurnijem društvu, želimo potaknuti pojedince na razmišljanje o svojem ponašanju i onome što mogu učiniti za doprinos zajednici.

Općinski prekršajni sud u Zagrebu krajem prošle godine kaznio je muškarca koji je pijan počinio nasilje u obitelji.

Riječ je o muškarcu koji je početkom prosinca, nešto prije podneva, upao u stan na području Trešnjevke i to u alkoholiziranom stanju s 2,06 g/kg alkohola u organizmu.

DRAMA U OBITELJI! Išamarao oca jer ga nije htio odvesti na ljubovanje s djevojkom, djed ga spasio od teških batina: ‘Šta sad ser**, idiote’

Počeo je vrijeđati suprugu koja je taman sušila kosu pa joj je prišao i iz ruke joj istrgnuo sušilo za kosu te ga je isključio iz struje vičući: “To je moje, to sam ja kupio, je** ti Bog majku!”

Potom je, sjetivši se da je i maloljetna kćer u stanu, otišao u spavaću sobu te joj je donio papire za crtanje, no preplašena mu je djevojčica rekla kako ne želi crtati što je muškarca dodatno razljutilo pa se i na nju izderao: “Je** te onaj koji te na to nagovorio!”

Tu je supruga prelomila i odlučila nazvati policiju koja je pak pijanog muškarca odvezla u postaju.

To mu je na kraju umanjilo kaznu jer je dobio uvjetno 20 dana zatvora, no zbog boravka u postaji, kazna je smanjena na 18 dana uvjetno.


Osim toga, udaljen je iz zajedničkog kućanstva na mjesec dana, a po stvari može doći samo uz pratnju policije. Presuda je pravomoćna, a muškarac je oslobođen plaćanja sudskih troškova.