Policija je izvijestila kako je završeno kriminalističko istraživanje nad ‘mulom’, odnosno osobom koja transportira drogu. ‘Mula’ je ovog puta bio državljanin Brazila koji je progutao 177 kapsula napunjenih kokainom.
Kako doznaje Jutarnji list, ‘mula’ je bio Brazilac u postupku promjene spola koji je letom iz Sao Paola došao u Zagreb na Pleso gdje je prilikom obavljanja carinskog nadzora posumnjano kako bi se moglo raditi o švercu drogom.
Ogromna količina droge
Inače, Brazilac (45) je u Zračnu luku dr. Franjo Tuđman stigao odjeven kao žena, a policija ga je odmah markirala kao sumnjivca, da bi nedugo potom njihove sumnje postale stvarnost.
Pretragom torbe kroz rendgenski uređaj ustanovljeno je kako nosi predmete namijenjene prijenosu droge, a kada su ga izdvojili i suočili s pregledom imali su što za vidjeti.
Naime, muškarac je tijekom leta iz sebe na prirodan način istisnuo 24 kapsule kokaina, da bi potom u prostorijama carine u posebnom WC-u istisnuo njih još 31. No, drogi nije bilo kraja.
Završio u KBC-u
Osumnjičeni Brazilac pod policijskom pratnjom prevezen je u KBC Zagreb gdje je rentgenom utvrđeno kako u sebi nosi još kapsula heroina. Tamo su liječnici obavili svoju zadaću jer da je samo jedna kapsula pukla nesretni Brazilac ne bi preživio.
Sada je pak Brazilac predan pritvorskom nadzorniku, gdje čeka odluku suda.














