‘NEĆU SMEĆE U SVOM KVARTU PA GA BUM ODNESEL U DRUGI’: Sesvetski Kraljevac ljut zbog Tomaševićeve odluke!

Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Podsjetimo, gradonačelnik Tomašević jučer je na konferenciji za novinare obavijestio građane da je pronašao privremenu lokaciju za skladištenje glomaznog otpada, a riječ je o istoku grada. Međutim problem je nastao kad su lokalci pružili otpor takvoj ideji, prenosi Večernji list.

Tako su stanovnici Sesvetskog Kraljevca od jučer šokirani, a novom zagrebačkom gradonačelniku poručuju da im neće ‘servirati otpad u kvart’!

Posjetimo, gradonačelnik je izjavio slijedeće: ”Nakon manjeg ispitivanja pronađena je lokacija u Sesvetskom Kraljevcu i s tom firmom je uprava Holdinga sklopila ugovor da se idućih 75 dana tamo skladišti otpad. To će biti dovoljno vremena da proradi taj sustav”, te ostavio stanovnike Sesvetskog Kraljevca u čudu.

Iako će to biti samo privremeno, a otpad se prema navodima neće gomilati po šumama i livadama ove zelene četvrti već će se skladištiti u zatvorenom prostoru, lokalni stanovnici za to jednostavno ne žele ni čuti.

Društvene mreže odjednom su preplavili ljutiti komentari stanovnika Sesvetskog Kraljevca.

“Svaki kvart bi trebal’ u svom kvartu imati odlagalište otpada, a ne ja neću otpad u svom kvartu pa ga bum odnesel’ u drugi kvart da moj bude čisti, pa tko stvara otpad po kvartovima ,valjda marsovci”, jedan je od komentara.

“Neka samo probaju, mogu gdje hoće, ali kod nas neće”, piše još jedan lokalac.

“Htjeli ste Možete, e kod nas Ne možete!”, nadovezuje se još jedan stanovnik Sesvetskog Kraljevca.

Povodom ovog problema oglasio se i lokalni Mjesni odbor Sesvetski Kraljevac na facebooku.


 

Foto: Facebook

Od gradonačelnika su tražili odgovor zašto je izabrao upravo Sesvetski Kraljevac, te upozorili da zatvoreni objekt ima kapacitet zaprimati otpad 75 dana i da se otpad tamo neće sakupljati niti minutu više od najavljenog perioda.

Iz MOST-a Sesvete također poručuju: “Sesvete neće postati smetlište!”

Možete pogledati reakciju Mosta na jučerašnju najavu gomilanja otpada u Sesvetskom Kraljevcu i Soblincu.