‘MI BISMO SE HTJELI OTUŠIRATI’ Neki će se još načekati: Doznajemo kada će zapadni dio grada ponovno dobiti toplu vodu, neće se svima vratiti u isto vrijeme

Foto: Zagreb.info

Zapadni dio Zagreba od petka je bez tople vode! Bez nje su ostali korisnici koji su na HEP-ovoj toplovodnoj mreži, a problem je nastao na magistralnom cjevovoda gradskog vodovoda koji prolazi kroz područje Elektrane-toplane Zagreb.

GRAĐANI I DALJE BEZ TOPLE VODE! Gradonačelnik Tomašević poručio: ‘Došlo je do puknuća zbog građevinskih radova. Istraga će sve pokazati’

Iz HEP Toplinarstva su kazali da su zbog havarije magistralnog cjevovoda gradskog vodovoda, koji prolazi područjem Elektrane-toplane Zagreb, poplavljena proizvodna postrojenja Elektrane, pa su iz sigurnosnih razloga odmah isključena.

Tako su privremeno bez tople vode ostali stanovnici na Trešnjevci, Voltinom, Gajevom, Staglišću, Gredicama, Jarunu, Vrbanima, Rudešu, Prečkom, Španskom, Malešnici i Gajnicama.

Stanovnici su zbog svega ovoga nervozni i samo žele znati kada će se opet moći tuširati u toploj vodi i normalno funkcionirati u svojim domovima. ”Mi bismo se, naime, htjeli istuširati”, kaže nam ogorčena čitateljica.

Foto: Zagreb.info

Kada neslužbeno doznajemo, topla voda zapadnom Zagrebu trebala bi se vratiti do sredine ovog tjedna, odnosno do srijede.

Tijekom vikenda se među Zagrepčanima moglo čuti da će na toplu vodi čekati još 20-ak dana, no doznajemo da to baš i nije točno. Naime, od 15. svibnja do 5. lipnja bez vode će biti ”samo” tri kvarta – Gajevo, Staglišće i Jarun. Riječ je o planiranim i unaprijed najavljenim radovima HEP Toplinarstva.

‘Mijenjat će se dotrajala vrelovodna mreža duž Horvaćanske ceste blizu križanja s Ulicom Hrgovići, a zbog kompleksnosti i opsega radova, prekid isporuke tople vode ne može se organizirati na način da traje kraće. Građane molimo za strpljenje i razumijevanje, jer će po završetku radova dobiti stabilniju i kvalitetniju opskrbu toplinskom energijom”, stoji u najavi radova objavljenoj na dan kada se dogodila i havarija u zapadnom dijelu grada.

Radovi su ovog ponedjeljka već počeli, a kako izgleda taj dio grada za vrijeme radova koji će trajati nekoliko tjedana pogledajte u našoj galeriji.