Posljednjih mjesece javnost potresaju sve češći slučajevi vršnjačkog nasilja, a najnoviji dogodio se u Jelkovcu. Kako prenosi RTL, cijela situacija odvila se prošlog tjedna kada su trojica učenika četvrtog razreda na školskom hodniku napala učenika trećeg razreda.
“Jedan od njih je pristupio mojem djetetu, nagurao ga je na zid, unio mu se u lice i rekao daj mi 20 kuna. Moj sin se pokušao izmigoljiti, rekao je da je pokušao pobjeći, međutim dvojica su ga zgrabili za ruke i tu je počelo otimanje”, rekla je majka napadnutog dječaka.
Prijatelju je u pomoć priskoči kolega koji je također završio napadnut, a kako je majka jednog od dječaka ispričala, sve su prijavili učiteljici, ali je na tome ostalo.
“Ako se nešto ne promijeni…”
Iz škole su za RTL potvrdili incident i poručili prema propisanom protokolu:
“”S obzirom na informaciju koju smo od roditelja dobili u petak u kasnijim popodnevnim satima nakon što učenici više nisu bili u školi ne može se reći da ništa nije poduzeto jer je prvi razgovor stručna služba obavila jučer, a danas su nastavljeni razgovori s učenicima”, izjavila je ravnateljica.
No, roditeljima je to malena utjeha jer kažu, “da je razbio prozor bili bi pozvani u školu odmah”. Stoga kaže roditelj jednog od dječaka, da ako se ne što ne promijeni – bit će prisiljeni djecu prebaciti u drugu školu.














