Gradonačelnik Tomislav Tomašević sa zamjenicima Danijelom Dolenec i Lukom Korlaetom obišao je u utorak ujutro gradilište Društvenog doma u Čučerju.
Nakon toga održao je redovitu konferenciju za novinare na kojoj od 11 sati objavljuje sve novosti u gradu, ali i komentira aktualnosti te vruća pitanja.
Gradonačelnik je odgovorio na pitanje o kojemu je ovih dana progovorio i zastupnik Gradske skupštine Renato Petek – gdje je zapelo s izgradnjom biciklističke staze Greenway. ”Ti su radovi povezani s obnovom Jadranskog mosta i kada se završi obnova nastavit će se s izgradnjom projekta Greenway”, rekao je.
Odgovorio je i na pitanje o košnji zelenih površina u gradu. ”Kose se sve javne površine koje su u vlasništvu grada i koje se koriste”, rekao je.
Osvrnuo se i na pitanje izgradnje nogometnog kampa u Zagrebu. ”HNS se odlučio za izgradnju kampa u Velikoj Gorici. Što se tiče uređenja Doma sportova, to ćemo financirati sami iz proračuna i uređenje trga ispred Doma sportova. Što se tiče Kranjčevićeve, to ide dalje i tu nema problema”, odgovorio je.
Komentirao je i plin koji Gradska plinara plaća svom dobavljaču. ”Imamo ugovor za poslovne korisnike koji sam nazvao štetnim. Ovo je ugovor za građane koji je napravljen po fiksnoj formi koja se u međuvremenu promijenila odlukom Vlade i ono na čemu radim s Vladom je da se donese nova uredba kojom ćemo regulirati to”, pojašnjava Tomašević.
Kada je riječ o upisima u dječje vrtiće, Daniela Dolenec rekla je da ovog tjedna vrtići rješavaju prigovore roditelja čija djeca nisu ostvarila pravo na upis.
”Na ovom roku za upise imali smo 376 zahtjeva za upis djece s teškoćama i na prvom upisu bilo je upisano dvije trećine, a sad ćemo pokušati na prigovorim sve upisati”, kaže Dolenec i podsjeća da u jednoj vrtićkoj grupi može biti upisano jedno dijete s poteškoćama.














