Prebrojeni glasovi za novog šefa zagrebačkog SDP-a, evo tko ide u drugi krug

Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U subotu, 27. studenog održan je prvi krug unutarstranačkih izbora u SDP-u, na kojem su birani predsjednici, potpredsjednici te članovi općinskih, gradskih i županijskih odbora.

Nakon prvog kruga unutarstranačkih izbora predsjednik SDP-a u Splitsko-dalmatinskoj županiji ostaje Ranko Ostojić, a predsjednik SDP-a u Krapinsko-zagorskoj županiji ostaje Siniša Hajdaš Dončić. Predsjednik SDP-a u Zagrebačkoj županiji i dalje će biti Mihael Zmajlović, u Varaždinskoj županiji saborska zastupnica Barbara Antolić Vupora, u Istarskoj županiji gradonačelnik Umaga Vili Bassanese, u Požeško-slavonskoj Mitar Obradović, a u Sisačko-moslavačkoj županiji Kristina Ikić Baniček, koja je ujedno izabrana i za predsjednicu SDP-a Grada Siska.

Novoizabrani predsjednici županijskih organizacija su Ivica Lukanović u Primorsko-goranskoj županiji, Jure Zubčić u Zadarskoj županiji, gradonačelnik Ploča Mišo Krstičević u Dubrovačko-neretvanskoj županiji, Krešimir Čulinović u Ličko-senjskoj županiji, Mario Vučinić u Brodsko-posavskoj županiji, Sanja Bježančević u Osječko-baranjskoj županiji, Goran Heffer u Vukovarsko-srijemskoj županiji, Tomislav Golubić u Koprivničko-križevačkoj županiji, gradonačelnik Ogulina Dalibor Domitrović u Karlovačkoj županiji.

U drugom krugu izbora birat će se predsjednik SDP-a u Šibensko-kninskoj županiji između Karla Klarina i Ivana Rajića.

Novi predsjednik SDP-a u Rijeci je riječki gradonačelnik Marko Filipović, u Osijeku Milan Blagojević, a u Splitu Damir Barbir.

Predsjednik SDP-a u Zagrebu birat će se u drugom krugu između Viktora Gotovca i Mateja Mišića.

Izbori za vodstvo SDP-a Međimurske županijske su odgođeni zbog ponavljanja lokalnih izbora u toj županiji u nedjelju. Izbori u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji su također odgođeni.

Popis izabranih predsjednica i predsjednika županijskih organizacija i njihovih sjedišta:

Dubrovačko-neretvanske – gradonačelnik Ploča Mišo Krstičević.
Grada Dubrovnika – Ivica Didić.
Splitsko-dalmatinske – potpredsjednik SDP-a Ranko Ostojić.
Grada Splita – Damir Barbir.
Grada Šibenika – Tonči Restović.
Zadarske županije – Jure Zubčić.
Grada Zadra – Daniel Radeta.
Ličko-senjske – Krešo Čulinović.
Grada Gospića – Ivan Starčević.
Sisačko-moslavačke – gradonačelnica Siska Kristina Ikić Baniček.
Grada Siska – gradonačelnica Siska Kristina Ikić Baniček.
Karlovačke – gradonačelnik Ogulina Dalibor Domitrović.
Grada Karlovca – Dragica Malović.
Osječko-baranjske – Sanja Bježančević.
Grada Osijeka – Milan Blagojević.
Istarske – gradonačelnik Umaga Vili Bassanese.
Grada Pule – Igor Belas.
Grada Pazin – Ivica Držinić.
Varaždinske – saborska zastupnica Barbara Antolić Vupora.
Grada Varaždina – zamjenik gradonačelnika Varaždina Miroslav Marković.
Zagrebačke – Mihael Zmajlović.
Grada Velike Gorice – Luka Tarle.
Vukovarsko-srijemske – Goran Heffer.
Grada Vukovara – Biljana Gaća.
Krapinsko-zagorske – potpredsjednik SDP-a Siniša Hajdaš Dončić.
Grada Krapine – Irena Šafranko.
Koprivničko-križevačke – Tomislav Golubić.
Grada Koprivnice – Petra Rožmarić.
Virovitičko-podravske – Mate Vukušić.
Grada Virovitice – Marko Slavić.
Brodsko-posavske – Mario Vučinić.
Grada Slavonskog Broda – Anto Ravlić.
Požeško-slavonske – Mitar Obradović.
Grada Požege – Dinko Zima.
Primorsko-goranske – Ivica Lukanović.
Grada Rijeke – Marko Filipović.

Komentari