Zagrebački genijalci: Gimnazijalci osvojili prvo i treće mjesto na informatičkom natjecanju u Americi

Mioc.hr

UČENICI XV. gimnazije Zagreb sudjelovali su prošlog tjedna na američkom informatičkom natjecanju ACSL All-Star 2019. za srednjoškolce.

Hrvatski Intermediate 5 tim osvojio je prvo mjesto, a Senior 5 tim zauzeo je treće mjesto.

Natjecanje  je okupilo oko 300 timova koji su došli iz raznih dijelova svijeta: SAD, Europa, Afrika i Azija. Na finalnom turniru, na kojem su zagrebački učenici ostvarili odličan rezulttat, nastupilo je 17 Intermediate i 17 senior timova.

TKO SU DOBITNICI?

Za Intermediate tim nastupili su Patrik Pavić, Dorijan Lendvaj i Vito Anić, učenici prvog razreda te Krešimir Nežmah i Bartol Markovinović, učenici drugog razreda, koji su osvojili prvo mjesto na ovom američkom natjecanju.

Treće mjesto ostvario je Senior 5 tim. U tom su timu nastupili Fabijan Bošnjak, Gabrijel Jambrošić, Patrik Đurđević, Lovro Kalinovčić i Max Carin Balić, učenici 4. razreda.

Nastup učenika na ovom natjecanju omogućili su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Gradski ured za prosvjetu Grada Zagreba te brojni donatori iz IT sektora i domaćih tvrtki.

Tko zna što nas još čeka u svijetu informatike, jer već sada Hrvatski učenici su ”na vrhu svijeta”. Čestitamo!