Natjecanje u kuglanju za slijepe i slabovidne: Hrvatski predstavnici osvojili četiri odličja!

Hrvatski sportski savez slijepih

Na 19. IBSA europskom prvenstvu u kuglanju za slijepe i slabovidne na zagrebačkoj kuglani Grmošice, hrvatski predstavnici odnijeli su čak četiri odličja.

Debitantica u reprezentaciji, Zagrepčanka Dragana Kovačević osvojila je svoje drugo zlato.

U mješovitim parovima, osim zlata, Hrvatska je bogatija za broncu, a u ekipnom dijelu reprezentacija osvojila je srebro i zlato.

U kategoriji B1 Petra Deša i Stjepan Đunđek su u finalu nakon pripetavanja sa 2-1 pobijedili poljsku kombinaciju Stepnievskai Oziej.

U finalu kategorije B2 hrvatska kombinacija Dragana Kovačević i Darko Sarapa je sa 2-0 savladala pjoljski miks Levandovska i Stopierzynski.

U B3 kategoriji Ruža Markešić i Vedran Dumenčić su sa 2-0 savladali slovensku kombinaciju Marija Fras i Marijan Žalar te tako osvojili broncu.

Sutra je zadnji dan natjecanja kada nas očekuje finale u sve tri kategorije oštećenja vida.