Deset tisuća tone šute odvezeno je nakon potresa, većina s Gornjeg i Donjeg grada

ILUSTRACIJA Bruno Konjevic / CROPIX

“Do danas je prikupljeno 10.000 tona građevinskog otpada i šute, s više od 600 lokacija, od čega se 300 lokacija odnosi na područje Gornjeg i Donjeg grada”, izvijestili su iz Grada. 

No, neke ulice ostale su neočišćene. Takva je recimo Amruševa ulica, gdje iz sigurnosnih razloga, a zbog izvođenja radova, nije bilo moguće izvršiti predmetno čišćenje. 

“Izvođač radova obvezao se izvijestiti nadležni Gradski ured o završetku radova kako bi se moglo pravovremeno pristupiti čišćenju”, tvrde. 

“Postupke vezane uz čišćenje javnih površina nije bilo moguće provesti ni u prolazu između Bakačeve i Cesarčeve ulice radi opasnosti od urušavanja prije izvođenja planiranih građevinskih radova”, nastavljaju.

Rok za provedbu radovima na tom području polovica je narednog tjedna.

U Ulici Baruna Trenka kod kućnog broja 6 i u Katančićevoj 5 ispred sjedišta Ministarstva financija, čišćenje na predmetnim adresama i u njihovoj neposrednoj blizini organizirat će samostalno Ministarstvo financija.

“Gradski ured za prostorno uređenje, izgradnju Grada, graditeljstvo, komunalne poslove i promet te Gradski zavod za zaštitu spomenika kulture i prirode izvijestili su da će to napraviti već danas ili najkasnije tijekom sutrašnjeg dana”, rekli su. 

Iz Grada tvrde i kako Javna vatrogasna postrojba i dalje izvodi radove na sanaciji posljedica potresa te se građevinski otpad, posebice s krovova, kao i šuta, i dalje učestalo prevoze na za to predviđena mjesta. No, s obzirom da određeni broj građana sami provode građevinske zahvate unutar svojih stambenih jedinica te iznose građevinski otpad i šutu ispred svojih kućnih adresa, ili ih odlažu u kontejnere na ulici, iz Grada mole da pravovremeno dojave mjesta na koja su odložili građevinski otpad i šutu (ili će ga odložiti).

“To je moguće dojaviti na broj telefona 01/610-1566 ili na e-mail adresu Sektora za komunalno i prometno redarstvo: [email protected]“, kazali su.

“Radno vrijeme Sektora za komunalno i prometno redarstvo je svaki dan od 7 do 22 sata te u tom periodu građani mogu uputiti svoje pritužbe, prijave ili iskazati bilo koje druge potrebe kojima bi im se mogla olakšati situacija u kojoj se trenutno nalaze”, kazali su. 

Također, kako bi se građanima Zagreba olakšala sanacija domova oštećenih potresom, Zagrebački holding d.o.o. na lokacije u gradu koje su najviše pogođene nepogodom, postavlja sanduke u koje građani mogu odlagati isključivo građevinsku šutu nastalu sanacijom. 

Osim toga, kao i inače, građani mogu na sva reciklažna dvorišta dovesti količinu građevinskog otpada koja je nastala održavanjem i manjim popravcima koje obavlja sam vlasnik, u količini do 200 kg u šest uzastopnih mjeseci.


Komentari