Braća Sinković ponovno najbolji! Osvojili su zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Luzernu!

Facebook/Braća Sinković

Nakon što su jučer izborili polufinale, braća Sinković danas su veslali u finalu u švicarskom Luzernu i osvojili zlatnu medalju u dvojcu ber kormilara.

Braća Sinković su na dominantan način obranili naslov europskih prvaka, a ukupno sada imaju četiri zlata sa europskih prvenstava, prenosi HRT.

Sinkovići su krenuli jako i već na 500 metara su imali više od dvije sekunde prednosti, a na pola staze su i povećali svoje vodstvo. Do krajasu mirno kontrolirali utrku i prvi prošli ciljem u vremenu od 6:22.460 minuta ispred Rumunja Mariusa Vasilisa Cozmiuca i Cipriana Tudose. (6.24.530) i Španjolaca Jaimea Canaleja Pazosa i Javiera Garcije Ordoneza (6:26.310).

Još jedan hrvatski predstavnik, Luka Radonić je u finalu lakih samaca zauzeo četvrto mjesto s vremenom od 7:06.490 minuta. Prvak je Mađar Galambos, a Luka je za trećeplasiranim Talijanom Gorettijem zaostao više od četiri sekunde.