Miris hrane i kuhanog vina, te ukrašene zagrebačke ulice već nas nekoliko dana podsjećaju kako je Advent ovdje. U 17 sati bit će upaljena prva adventska svijeća, a prisustvovat će predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, premijer Andrej Plenković i ministar turizma Gari Cappelli.
U 18 sati otvorit će se Ledeni park na Trgu kralja Tomislava, a zatim u 19 sati otvara se KUL Advent ispred Hrvatskog narodnog kazališta.
Glavni događaj, paljenje lampica na Zrinjevcu je zakazano za 19 sati i 45 minuta.
Sutra se otvara Advent u Maksimiru u 16 sati i 30 minuta, dok se samo pola sata nakon toga otvara Advent u Zoološkom vrtu.
Ledeni park
Kližite na otvorenom uz zvukove dobre glazbe. Svoj doživljaj na ledu obogatite gastronomskim delicijama i popratnim kulturnim sadržajem za sve uzraste.
HŽ ima posebnu pogodnost za posjetitelje Ledenog parka, 50 posto niža cijena povratne karte za sve vlakove.
RADNO VRIJEME LEDENOG PARKA
Svaki dan: 10:00 – 23:00h
Badnjak: 10:00 – 17:00h
Božić: 11:30 – 23:00h
Stara godina: 10:00 – 02:00h
Nova godina: 11:30 – 23:00h
Ugostiteljske kućice će petkom i subotom raditi do 01:00h, a na Staru godinu do 04:00h.
RADNO VRIJEME BLAGAJNE
Svaki dan: 09:30 – 23:00h
Badnjak: 09:30 – 17:00h
Božić: 11:00 – 23:00h
Stara godina: 09:30 – 02:00h
Nova godina: 11:00 – 23:00h
I ove godine Ledeni park je bogatiji za glazbeni program u kojem svakodnevno možete uživati od 19 do 22 sata.
Sve detalje o izvođačima možete naći na Facebook stranici.
Advent na Zrinjevcu
“Srce i mozak” svakog zagrebačkog Adventa. Ovdje možete probati različite gastronomske delicije ili kupiti unikatni suvenir. U jednom od najljepših zagrebačkih parkova odvija se prava čarolija.
Radno vrijeme kućica za prodaju suvenira
Radnim danom: 12:00 – 23:00h
Subotom, nedjeljom: 10:00 – 23:00h
Badnjak: 10:00 – 17:00h
Božić: 17:00 – 23:00h
Stara Godina: 10:00 – 17:00h
Nova Godina: 17:00 – 23:00h
Radno vrijeme ugostiteljskih kućica
Ponedjeljak – četvrtak: 12:00 – 23:00h
Petak: 12:00 – 01:00h
Subota: 10:00 – 01:00h
Nedjelja: 10:00 – 23:00h
Badnjak: 10:00 – 01:00h
Božić: 17:00 – 23:00h
Stara Godina: 10:00 – 04:00h
Nova Godina: 17:00 – 23:00h
Koncerti:
Ponedjeljak – petak: 18:00 – 20:00h / 20:00 – 22:00h
Subota i nedjelja, koncerti klasične glazbe: 11:00 – 12:00h, redovni glazbeni program 18:00 – 20:00h / 20:00 – 22:00h
Nedjelja: 11:00 – 13:00h / 20:00 – 22:00h
Novogodišnji koncert – utorak, 1. 1. 2019., 17:00 – 19:00h
Detalje o izvođačima možete pronaći na Facebook stranici.
Fuliranje
Za sve fulirane tu je Fuliranje. Storssmayerov trg, kao i svake godine, svoje posjetitelje očekuje s bogatom ponudom jela i pića. Sve ljubitelje dobre glazbe razveselit će vijest kako nastupa 80 izvođača. Nedjeljama se zabavlja uz dječje zborove, a ponedjeljkom, u suradnji s Muzičkom akademijom Zagreb priprema se i repertoar klasične glazbe. Za one najmlađe tu je grijana kuća Djeda Mraza.
Radno vrijeme:
Ponedjeljak – četvrtak: 12:00 – 23:00h
Petak: 12:00 – 01:00h
Subota: 11:00 – 01:00h
Nedjelja: 11:00 – 23:00h
Badnjak: 12:00 – 03:00h
Božić: 17:00 – 23:00h
Stara godina: 12:00 – 03:00h
Ponedjeljkom od 12:00 – 16:00 sati održavat će se koncerti klasične glazbe u suradnji s Muzičkom akademijom Zagreb.
Advent na Europskom trgu
Za mlade Zagreba, Europski trg postaje mjesto gdje mogu otići na koncerte i različite atrakcije. Ovo mjesto je za sve one s urbanim štihom.
Radno vrijeme
Radnim danom: 12:00 – 23:00h
Vikendom: 10:00 – 23:00h
Badnjak: 10:00 – 16:00h i 21:00 – 02:00h
Božić: 17:00 – 23:00h
Stara godina: 10:00 -16:00 i 21:00 – 03:00h
Vrijeme početka programa (koncerti i sl.): od 20h svaki dan, osim srijedom i petkom kada je od 18h.
Program:
29.11. Playlista
30.11. Playlista
01.12. Natali Dizdar
02.12.
11:00 – 13:00h Izložba
19:00h Soul Bader – Live DJ set
03.12. Soulful Monday Sessions
04.12. Mačci
06.12. Geržina & Ricardo Luque
08.12.
11:30 – 15:00h Jazzozo
20:00h White box
09.12.
11:00 – 13:00h Izložba
19:00h DJ Session Fat Friends
10.12. Soulful Monday Sessions
11.12. Mačci
14.12.
18:00h Tena & Vid
21:00h Franka Batelić
15.12.
11:30 – 15:00h Jazzozo
20:00h White box
16.12.
11:00 – 13:00h Izložba
19:00h B2B Werft & Fiddly Digits
17.12. Soulful Monday Sessions
18.12. Mačci
20.12. Geržina & Saša Lozar
21.12.
18:00h Tena & Vid
20:00h Gadjo Manoush
22.12.
11:30 – 15:00h Jazzozo
20:00h White box
23.12.
11:00 – 13:00h Izložba
20:00h Soulful Monday Sessions
24.12. 10:00 – 16:00h Eddy Ramich
25.12. Nina Kraljić
27.12. Geržina & Damir Kedžo
29.12.
11:30 – 15:00h Jazzozo
20:00h White box
30.12.
11:00 – 13:00h Izložba
20:00h Soulful Monday Sessions
31.12.
10:00 – 15:00h Sanjin
21:00 – 03:00 Eddy Ramich
01.01. Playlista
02.01.
18:00h White Box
20:00h Gadjo Manouche
03.01. Geržina & Marko Tolja
04.01.
18:00h Tena & Vid
20:00h Mačci
06.01.
11:00 – 13:00h Izložba
19:00h DJ Session Fat Friends
Božićna bajka
Zaboravite na hladni Sjever! Prava čarolija događa se na Trgu bana Josipa Jelačića, gdje vas uz finu hranu čeka i zvuk muzičke poslastice božićnih hitova, jazza, funka, rocka i popa.
Radno vrijeme ugostiteljskih objekata radnim danom: 11:00 – 23:00h
Radno vrijeme ugostiteljskih objekata vikendom: 10:00 – 00:00h
Radno vrijeme ugostiteljskih objekata blagdanima: 10:00 – 00:00h
Sri – Ned – DJ program: 18:00 – 22:00h
Čet i Pet – Live bandovi: 20:00h, traju 45 minuta
Sub ujutro – Zabavni dječji program: 11:00 – 13:00h
Sub navečer – Najbolji zagrebački DJ-i: od 18:00h
Ned ujutro – Zabavni dječji program: 11:00 – 13:00h
Glazbeni program:
01.12. – Otvaranje Božićne bajke by Mastercard – Ljetno Kino & DJ Stanko Bondža
06.12. – Joe Pandur Jazz Xmass Special
07.12. – Scifidelity Orchestra
08.12. – Subota kao svaka druga uz Mastercard w. DJ Ozren Kanceljak
12.12. – Sinatra special feat. Kristijan Beluhan
13.12. – Scifidelity Orchestra
14.12. – Ivo Robić special feat. Kiki Beluhan
15.12. – Subota kao svaka druga uz Mastercard w. DJ Ozren Kanceljak
20.12. – Elvis Christmas Special – Johnny and his Rockin’ Tunes
21.12. – Scifidelity Orchestra
24.12. – 11:00 – 18:00h Robert Mareković i Swingers + DJ Ozren Kanceljak
18:00 – 23:00h DJ Bruno Jelaš
27.12. – Boom Pacha Boom
28.12. – Scifidelity Orchestra
31.12. – Dnevni program: DJ Bruno Jelaš;
DISCO POD ZVIJEZDAMA: Doček Nove godine uz Groovy Cakes + DJ Frx
Filmska čarolija u prolazu Sestara Baković
Ovaj Advent imate priliku zasjati kao prava filmska zvijezda. Ako je gledanje filmova više vaš đir, kino Europa prikazuje božićne filmove.
Filmski program u kinu Europa:
17.12. 11.00h Božićno čudo (Christmas Miracle, 2012); r: T. Ingram
18.12. 11.00h Brothers of the Wind (2015); r: G. Olivares, O. Penker
19.12. 11.00h Božić u Palm Springsu (Christmas in Palm Springs, 2014); r: F. Olen Ray
20.12. 11.00h Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal
21.12. 11.00h Karstenov i Petrin divan Božić ( Karsten og Petras vidunderlige jul, 2014); r: A.Lindtner Næss
22.12. 11.00h Posebna projekcija: ORAŠAR I ČETIRI KRALJEVSTVA (The Nutcracker and The Four Realms, 2018); r: L. Hallström, J. Johnston
27.12. 11.00h Božićno čudo (Christmas Miracle, 2012); r: T. Ingram
28.12. 11.00h Brothers of the Wind (2015); r: G. Olivares, O. Penker
29.12. 11.00h Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal
30.12. 11.00h Posebna projekcija: ORAŠAR I ČETIRI KRALJEVSTVA (The Nutcracker and The Four Realms, 2018); r: L. Hallström, J. Johnston
02.01. Brothers of the Wind (2015); r: G. Olivares, O. Penker
03.01. Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal
04.01. Božić u Palm Springsu (Christmas in Palm Springs, 2014); r: F. Olen Ray
05.01. Operacija Arktik (Operasjon Arktis, 2014); r: G. Bøe-Waal
06.01. Karstenov i Petrin divan Božić ( Karsten og Petras vidunderlige jul, 2014); r: A.Lindtner Næss
Advent u Tunelu
NA ovoj lokaciji možete posjetiti čak dvije izložbe:
1.12.-11.12. Muzej realnosti – najvrijednija stvar na svijetu: UNICEF
14.12.-6.1. Zimski vrt, čarobni svijet imaginarnog dvorca iz zaleđene bajke
Radno vrijeme: od 14.12. od 9:00 – 22:00 svaki dan, osim 24.12. od 9:00 – 14:00, 25. i 26.12. od 12:00 – 20:00, 31.12. od 9:00 – 14:00, 1.1. od 12:00 – 20:00 sati.
Advent Stara Tkalča
Ovdje vas očekuju različite radionice starih zanata za sve uzraste.
Program
30.11.
12:00 – 13:00h Izrada bebi cipelica & Izrada i ukrašavanje tradicijskog božićnog nakita od tkanine / Radionica
01.12.
12:00 – 13:00 Iz srca drveta z´rukami zdelano – anđeli od drveta i ukrasi za bor / Radionica
19:00 – 21:00 Otvaranje: Božične pjesme u klapskoj izvedbi (osam Omiških klapa)
02.12.
12:00 – 13:00 Malo s Gutenbergom / Radionica
03.12.
12:00 – 13:00 Izrada tradicijskih frizura / Radionica
20:00 – 22:00 Mudri duo
04.12.
12:00 – 13:00 Šumarska sekcija – radionica za Sv. Nikolu / Radionica
20:00 – 22:00 Tamburaški orkestar
05.12.
12:00 – 13:00 Šumarska sekcija – radionica za Sv. Nikolu / Radionica
20:00 – 22:00 Jam Bucket
06.12.
12:00 – 13:00 Izrada drvenih jaslica / Radionica
19:00 – 21:00 Gudački kvartet Puce
07.12.
12:00 – 13:00 Tradicijsko tkanje na tkalačkom okviru & Izrada i ukrašavanje čizmice sv. Nikole / Radionica
08.12.
12:00 – 13:00 Iz srca drveta z´rukami zdelano – božićne jaslice u panju / Radionica
09.12.
12:00 – 13:00 Izrada šeširića od lavande / Radionica
10.12.
12:00 – 13:00 Izrada stolice za školsku učionicu / Radionica
20:00 – 22:00 David Matici Cheecha & Nikola Šantek
11.12.
12:00 – 13:00 Izrada svjetiljke od pocinčanih cijevi / Radionica
20:00 – 22:00 Mate Grgat
12.12.
12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica
20:00 – 22:00 Jam Bucket
13.12.
12:00 – 13:00 Sadnja pšenice povodom Svete Lucije / Radionica
20:00 – 22:00 Oridano gipsy Trio
14.12.
12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica
15.12.
12:00 – 13:00 Izrada šeširića od lavande / Radionica
16.12.
12:00 – 13:00 Sadnja cvijeta Božićne zvijezde / Radionica
17.12.
12:00 – 13:00 Izrada modnog dodatka (narukvica) po mjeri & Ručno pletenje zimske odjeće / Radionica
20:00 – 22:00 Mudri duo
18.12.
12:00 – 13:00 Izrada drvenih jaslica / Radionica
20:00 – 22:00 Mate Grgat
19.12.
12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica
20:00 – 22:00 Jam Bucket
20.12.
12:00 – 13:00 Izrada drvenih jaslica / Radionica
20:00 – 22:00 Oridano gipsy Trio
21.12.
12:00 – 13:00 Božićno drvce dobrih želja / Radionica
22.12.
12:00 – 13:00 Sadnja cvijeta Božićne zvijezde / Radionica
23.12.
12:00 – 13:00 Sadnja cvijeta Božićne zvijezde / Radionica
24.12.
13:00 – 16:00 Mudri duo
26.12.
20:00 – 22:00 Jam Bucket
27.12.
12:00 – 13:00 Pripremanje ušećerenih badema / Radionica
20:00 – 22:00 Oridano gipsy Trio
28.12.
12:00 – 13:00 Ukrašavanje vrećica božićnim motivima / Radionica
02.01.
12:00 – 13:00 Oslikavanje licitarskih srca / Radionica
03.01.
12:00 – 13:00 Izrada šeširića od lavande / Radionica
Advent na Strossu i Vranyczanyjevoj poljani
Kada želite pobjeći od gužve i u potrazi ste za mirom, onda su ove lokacije savršene za vas. Uživajte u umjetnosti i dobrom kuhanom vinu dok vam zima “gricka” obraze.
Program:
30.11. – Gelato Sisters
01.12. – Likovne radionice za djecu
17:00h – Marko Rudelić & Ritam mašina
02.12. – Likovne radionice za djecu
Matineja
Večernji koncert Kraljeva ulice
03.12. – Twins Rock
04.12. – 17:00 – 20:00h Nikola Marjanović trio
20:30 – 22:30h La papa
05.12. – Sunnysiders
06.12. – Marko Rudelić & Ritam mašina
07.12. – Cherry Hill
08.12. – Likovne radionice za djecu
17:00h koncert Los Caballeros
09.12. – Likovne radionice za djecu
Matineja
Večernji koncert Robi Vnuk & Nothing to loose
10.12. – Zagreb Balkan Jazz Band
11.12. – Željko Krušlin – Kruška
12.12. – Rockin Neno & Cadillac
13.12. – Nina Kraljić
14.12. – Daria Korić
15.12. – Likovne radionice za djecu
Soul Fingers
16.12. – Likovne radionice za djecu
Matineja
Večernji koncert benda Marko & Fix
17.12. – Banči i Zocioni
18.12. – Brain Holidays
19.12. – Film Music Orchestra
20.12. – BE HA VE
21.12. – Super tajni bend
22.12. – Likovne radionice za djecu
Pavel
23.12. – Likovne radionice za djecu
Matineja
Večernji koncert Zdenka Kovačićek
24.12. – Aleksandar Miladić
25.12. – Đurđica Crnogorac i Aco Milakić
26.12. – Cover page
27.12. – Željka At Ease
28.12. – Groove Box
29.12. – Likovne radionice za djecu
The Second Hand Band
30.12. – Likovne radionice za djecu
Matineja
Večernji koncert Tearotoppers Advent
31.12. – Podnevni ispraćaj stare godine uz DJ-a i
Večernji doček 2019. uz koncert Bend Positivo
01.01. – Tango Rock Band
Caffe de Matoš
Šarm starih kavana i uličnih svirača opet je tu. Ugrijte svoje hladne prste i dušu uz finu šalicu kave dok slušate čarobne zvukove koje sviraju ulični svirači.
Program
1.12. 11-13h The Jitters
19-21 The Good Foot Trio
2.12. 11-13h The Drifters
19-21h Loud&Found
3.12. 19-21h Medin Edin i Dinko
4.12. 19-21h Karla i Krešo
5.12. 19-21h Stand up
6.12. 19-21h The Ungratefuls
7.12. 19-21h Loud&Found
8.12. 11-13h Lauras
19-21h Jitters
9.12. 11-13h Loud&Found
19-21h The Drifters
10.12. 19-21h Love for Sale
11.12. 19-21h Karla i Krešo
12.12. 19-21h Stand up
13.12. 19-21h La Pa Pa
14.12. 19-21h Jitters
15.12. 11-13h Loud&Found
19-21h Bruno i Ana duo
16.12. 11-13h Double Jam
19-21h Loud&Found
17.12. 19-21h Medin Edin i Dinko
18.12. 19-21h Bruno i Ana
19.12. 19-21h Stand up
20.12. 19-21h Bruno i Ana duo
21.12. 19-21h Loud&Found
22.12. 11-13h The Roomors
19-21h Jitters
23.12. 11-13h Loud&Found
19-21h The Drifters
24.12. 13-16h Loud&Found
26.12. 19-21h Stand up
27.12. 19-21h La Pa Pa
28.12. 19-21h The Drifters
29.12. 11-13h Jitters
19-21h The Good foot trio
30.12. 11-13h Double Jam
19-21h Loud&Found
31.12. Jam Bucket
2.1 19-21h Mudri duo
3.1. 19-21h Bruno i Ana duo
4.1. 19-21h Medin Edin i DInko
5.1. 19-21h Double Jam Band
6.1. 19-21h Loud&Found
Advent u Klovićevim dvorima
Na najljepšoj gradskoj pozornici, u idiličnom okruženju Gornjeg Grada, ova adventska atrakcija sinonim je za dobru zabavu, nezaboravne trenutke i najljepše adventske uspomene.
Osim što je poznata po Najljepšoj Adventskoj fotografiji koja godinama osvaja društvene mreže, posjetitelji će pomoću aplikacije svakoga dana moći pratiti slijetanje Djeda Božičnjaka u pratnji sobova.
RADNO VRIJEME od 28. studenog 2018. – 1. siječnja 2019.
Ponedjeljak – četvrtak od 14:00 do 23:00h
Petkom od 14:00 do 00:00h
Subotom od 10:00 do 00:00h
Nedjeljom od 10:00 do 23:00h
Badnjak od 10:00 do 00:00h
Božić od 17:00 do 23:00h
Stara Godina od 10:00 do 2:00h
Program:
30.11. 20:30-23:30 POSITIVO BAND
01.12. 21:00-23:00 CUBISMO
04.12. 20:00-22:00 The Lollipops
06.12. 19:00-23:00 RNB Confusion
07.12. 21:00-23:00 GUSTAFI
08.12. 21:00-23:00 DINO DVORNIK TRIBUTE BAND
11.12. 20:00-23:00 Advent Experience with Yammat
13.12. 20:00-22:00 Cover Page
14.12 21:00-23:00 TBF
15.12. 20:30-23:30 POSITIVO BAND
18.12. 20:00-22:00 The Lollipops
19.12. 20:00-22:00 Gramofon Banda
20.12. 20:00-22:00 Febra
21.12. 21:00-23:00 SONGKILLERS
22.12. 20:30-23:30 CHICK STICK
24.12. 12:00-14:00 Zgroove
26.12. 20:00-22:00 The Lollipops
27.12. 19:00-23:00 RNB Confusion
28.12. 21:00-23:00 TRAM 11
29.12. 20:30-23:30 JUKEBOX BAND
31.12. 23:00-2:00 LJETNO KINO
Advent na Prekrižju
Vila Prekrižje otvara svoja vrata kako bi posjetitelji ekskluzivno tijekom Adventa u Zagrebu mogli posjetiti vilu u svoj ljepoti njezina tradicijskog, blagdanskog izdanja, te uživati u prigodnim glazbenim programima.
IZVANREDNA AUTOBUSNA LINIJA ZET-A (KAPTOL – PREKRIŽJE)
Polasci:
Kaptol – 15:25, 15:45, 16:05, 16:25, 16.45, 17:05, 17:25, 17:45, 18:05, 18:25, 18:45, 19:05h
Prekrižje – 16:20, 16:40, 17:00, 17:20, 17:40, 18:00, 18:20, 18:40, 19:00, 19:20, 19:40, 20:00, 20:20, 20:40h
Advent na Maksimiru
Daleko od gradske gužve, u najljepšem zagrebačkom parku, doživite pravu čaroliju Adventa. Osim što ćete se zabaviti, nešto ćete i naučiti. Muzeja iluzija, zanimljiv kutak Prirodoslovnog muzeja, izbor fine hrane i pića i još puno toga – sve u neposrednoj blizini Zoološkog vrta.
RADNO VRIJEME
Ponedjeljak – četvrtak: 16:00 – 23:00h
Petak: 16:00 – 01:00h
Subota: 10:00 – 01:00h
Nedjelja: 10:00 – 23:00h
Badnjak: 10:00 – 17:00h
Božić: 17:00 – 23:00h
Stara Godina: 10:00 – 17:00h
Nova Godina: 17:00 – 23:00h
Glazbeni program svakodnevno od 16:00 do 23:00.
Dječje igraonice:
Ponedjeljak – petak: 16:00 – 21:00h
Subota – nedjelja: 11:00 – 21:00h
Svečano otvorenje: 2.12. u 16:30 sati
Adventski vjenčić
Drvene kućice u Bogovićevoj, Gajevoj, Petrićevoj, Varšavskoj ulici i na Trgu bana Josipa Jelačića, prepune ručno izrađenih suvenira i prigodnih božićnih poklona i ukrasa, isprepliću se s onima iz kojih se širi miris kuhanih kobasica, pečenih kestena, kolača i kuhanog vina.
KUL Advent
Za sve “coolere” grada Zagreba, Hrvatsko narodno kazalište je mjesto gdje će se smjenjivati zvuci klasičnih, jazz i soul skladbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom.
PROGRAM:
1.12. 19:00h Flyer, bend
3.12. 18:00h Urban Jazz DJ
4.12. 18:30h Maja’s Jazz Enthusiasam
5.12. 18:30h Nikola Šantek Trio
6.12. 18:30h Lea & Three Colours Of Jazz
7.12. 18:30h Čipkice, ženski pjevački ansambl
8.12. 18:30h Letizia Gambi, Jazz trio, Italija
9.12. 18:30h Marko Bertić Kvartet
10.12. 18:30h Kvartet flauta 4 Syrinx
19:30h Urban Jazz DJ
11.12. 18:00h Urban Jazz DJ
12.12. 18:30h Čipkice, ženski pjevački ansambl
13.12. 18:30h Lea & Three Colours Of Jazz
14.12. 18:30h Zagrebački gudački kvartet
15.12. 18:30h Sugarpie And The Candymen, Jazz, Italija
16.12. 18:30h Ivan Bonačić kvartet
17.12. 18:00h Urban Jazz DJ
18.12. 18:30h Karlovački klavirski trio
19.12. 18:30h Hrvatski gudački kvartet
20.12. 18:30h Krug Dobre Vibre, zbor
21.12. 18:30h Lea & Three Colours Of Jazz
23.12. 18:30h Ansambl Minsterl
Advent na Trgu bana Josipa Jelačića
Glavni gradski trg bit će mjesto spajanja novoga i tradicionalnog. Posjetitelje će zabavljati renomirani umjetnici, a sve počinje današnjim paljenjem svijeće.
PROGRAM:
1.12. Paljenje prve adventske svijeće
17.00 – SKUD Ivan Goran Kovačić
18.00 – HSPD Podgorac Gračani
18.30 – KUD Vrhovje župe Dubranec
2.12.
11.00 – Dječji zbor Kikići i Genijalci
12.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba
18.00 – HKUD Prigorec, Markuševec
18.30 – KUD Oporovec
19.00 – Scifidelity orchestra i prijatelji
20.00 – Zbor Ivan Kukuljević Sakcinski
3.12.
18.00 – ZFA dr. Ivana Ivančana
19.00 – Puhački orkestar HKUD-a Željezničar
4.12.
18.00 – MPZ Prečko 50+
18.30 – KUD Frankopan – Remete
19.00 – KUD Žepče
19.30 – Hrvatski pjevački zbor Ivan pl. Zajc
20.00 – Zbor Zagrebački dječaci
5.12.
18.00 – HKUD Bosiljak, Čučerje
19.00 – Vokalni sastav Rezonanca
19.30 – Mary Crnković Pilaš
20.00 – AZBSI Palma
6.12.
18.00 – Milica na putu oko svijeta – klaunska predstava
18.30 – Eko- etno društvo Prigorske sem gore list
19.00 – Adelfi band
20.00- Kvartet Bam
7.12.
18.00 – KUD Kustošija
18.30 – KUD Bukovec
19.00 – Dječji zbor Vrapčići
20.00 – ZVA Mjuze
8.12.
11.00 – Zbor Pahuljice
12.00 – FA Sesvetska sela
12.30 – KPD Sveta Klara
18.00- Imagine festival
9.12.
11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba
12.00 – HKUD Široka kula, Gospić
12.30 – KUD Vedar osmijeh
18.00 – Imagine festival
10.12.
18.00 – KUD Mladost
18.30 – Prvi komin Snježanin
19.00- Dječji zbor Latice
Radionice ritmike i plesa
19.30- Zbor Xop i Zbor Domaći gosti
11.12.
18.00 – KUD Žumberčani
18.30 – X-tet
19.00 – Crkveni zbor Anastasis
19.30 – MVS Sinovi atara
12.12.
18.00 – KUD Dubrava
18.30 – PZK Derventsko kolo
19.00 – Ženski pjevački zbor Danica
19.30 ŽVA Zwizde
20.00 – KUD Nikola Tesla
13.12.
18.00 – Efrajim band
19.00 – Dječji zbor OŠ Marina Držića
19.30 – Mješoviti zbor sv. Barbare Panis Angelicus
20.00 – Klapa Cakulone
14.12.
18.00 – KUD Kašina
18.30 – KUD Prigorski zdenec
19.00 – Klapa Ragusa
15.12.
11.00 – Klinici s Ribnjaka
11.30- Zbor Zagrebački anđeli
12.00- KUD Sv.Ana, Odranski Obrež
12.30- LIS Plješivica
18.00- KUD Klas
18.15- KUD Graničari, Gunja
18.30- KUD Šumari, Vinkovci
18.45- HKD Veseli Gradišćanci, Unda
19.00- Plesni studio Fusion
19.30- Plesni studio Escape
20.00 – Toni Pavić
16.12.
11.00 – Dječji zbor Kikići i Genijalci
12.00 – FA Zagreb Markovac
12.30 – KUD Brezovica
18.00 – KUD Mate Balota, Rakalj
18.20 – KUD Slavko Janković, Andrijaševci
18.40- HSPD Sljeme, Šestine
19.00 – Puhački orkestar ZET-a
20.00 – Zbor Hrvatica, Društvo hrvatska žena, Zagreb
17.12.
18.00 – KUD Resnik
18.30 – KUD Vrapčanci
18.45 – HSPD Dr. Antun Radić, Okić
19.00 – Puhački orkestar ZET-a
20.00 – AZ FFZG Concordia discors
18.12.
18.00 – Humanitarni koncert Zaklade Ana Rukavina
19.12.
18.00 – KUD Sesvete
18.30 – ZUK Korana
19.00 – Klinci s Ribnjaka
19.30 – Dječji zbor Bajka
20.00 -Ezerki i Sedum Osmini
20.30 – Plesni studio My Way
20.12.
18.00 – KUD Croatia
18.30 – KUD Ruža Prigorja
19.00 – Gospel zbor Sunce
20.00 – Ansambl Goranke
21.12.
18.00 – KUD Horvati
18.30 – HKUD Željezničar
19.00 – Vokalni ansambl Angelus
19.30 – Vokalni sastav Asante
20.00 – Festival zborskih evergreena
Renesanski ansambl glazbenog kluba Lisinski, Gosponetić singers, MPZŽOZ Lira
22.12.
11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba
12.00 – KUD Sijač, Lučko
12.30 – PD Novi Zagreb
18.00 – KUD Valentinovo
18.30 -KUD Zora i KU Milutin Farkaš
19.00 – Green fish
20.00 – Mješoviti pjevački zbor Bašćina
23.12.
11.00 – Djeca dječijih vrtića Grada Zagreba
12.00 – KUD Dragutin Domjanić, Vugrovec
12.30 – KUD Prepuštovec
18.00 – VS Zrele Trešnje
18.30 – FIS Remete
19.00 – Zbor Pahuljice
Advent zagrebačkih obrtnika
I ove će godine u velikom stilu svim građanima i turistima Zagreba, svoja „vrata“ otvoriti „Advent zagrebačkih obrtnika“ koji će predstaviti ponudu obrtnika Zagreba, članova Udruženja obrtnika grada Zagreba, na zapadnom dijelu Trga bana Josipa Jelačića.
RADNO VRIJEME
Ponedjeljak – četvrtak 9:00 – 21:00h
Petak, subota: 9:00 – 22:00h
Badnjak: 9:00 – 18:00h
Božić: 10:00 – 18:00h
Sv. Stjepan: 9:00 – 21:00h
Stara godina: 9:00 – 21:00h
Nova godina: 10:00 – 21:00h
Sveta Tri kralja: 9:00 – 18:00h
Program
01.12. 12.00 Otvorenje sajma- nastup HOKUD Sloboda
05.12. 12.00 Radionica izrade licitarskih srca
06.12. 18.00 Dolazk sv. Nikole – darivanje djece obrtnika, nastup J.Tomljanović
07.12. 17.00 – 19.00 Zagrebački cinkuši
- 12. 16.00 – 17.00 KUD Oporovec
12.12. 12.00 Prezentacija i radionica izrade tkanina na tkalačkom stanu
14.12. 17.00 – 19.00 Zagrebački cinkuši
15.12. 12.00 – 13.00 Nastup hrvatskog seljačkog pjevačkog društva Sljeme
14.00 Dolazak Djeda Mraza
17.12. 17.00 KUD Čučerje
21.12. 17.00 – 19.00 Zagrebački cinkuši
22.12. 11.00 i 16.00 J.Tomljanović
12.00 Dolazak Djeda Mraza
23.12. 12.00 Dolazak Djeda Mraza
28.12. 17.00 Limena glazba sv.Martin, Breznički Hum